• De vlag gaat in top voor de nieuwe Veerstoep.
• De vlag gaat in top voor de nieuwe Veerstoep. Foto: John Wijntjes

Feestelijke opening nieuwe Veerstoep Bergambacht

Nieuws

BERGAMBACHT • Wethouder Ria Boere opende vrijdag de nieuwe Veerstoep in Bergambacht. Ze was trots op het resultaat en bedankte alle partijen voor het vertrouwen in een goede afloop.

Het miljoenenproject kende vele tegenvallers, maar door het probleemoplossend handelen van aannemer De Koning uit Papendrecht, wat weliswaar extra kosten met zich meebracht, ligt er nu een uitnodigende entree voor de Krimpenerwaard. 

Mooie uitdaging
“Ons bedrijf heeft zich 2,5 jaar, waarvan een jaar uitvoerend, met dit project beziggehouden”, vertelt projectleider Marcel de Keizer. “Het was een mooie uitdaging. We hielden maar liefst 26 bouwvergaderingen, als er weer eens een kink in de kabel kwam. De constructie moest meerdere keren worden aangepast. Een dijkdoorbraak uit 1760 had meer instabiliteit in de ondergrond aangebracht, dan iedereen had kunnen vermoeden. Er moesten heipalen van dertig meter de grond in. Door alle wereldproblemen schoten de prijzen van materialen omhoog, waardoor het project ook flink duurder werd. Verkeerstechnisch is er veel verbeterd. 750.000 motorvoertuigen, die jaarlijks van de pont gebruik maken, hebben nu meer ruimte. De 270.000 fietsers en voetgangers kunnen veiliger de pont op. Voor mij persoonlijk is dit project een lust voor het oog.”

Uitleggen
“Ik had de raad wel het één en ander uit te leggen, toen ik drie keer om een extra bijdrage voor de nieuwe veerstoep vroeg,” vervolgt wethouder Ria Boere, die haar nek uitstak voor dit project. “Gelukkig kon ik dankzij mijn ambtenaren een goede onderbouwing geven. Dit betaalde zich terug in het vertrouwen van de raad. De ondernemers en instanties rondom deze locatie begrepen de ernst van de situatie en zorgden ook voor een financiële bijdrage. Ik ben blij maar tevens opgelucht, dat deze klus erop zit.”

Lisanne van Erk, eigenaresse van restaurant Aan de Dijck, is eveneens verheugd, dat de werkzaamheden aan de veerstoep gereed zijn. “Het slaan van de damwanden gaf veel herrie en door al het stof waren extra poetsbeurten nodig”, blikt ze terug. “Gelukkig gebeurde veel in overleg. Als we een bruiloft of een ander feest hadden, werd daar rekening mee gehouden. Alle ongemakken waren de moeite waard, want we hebben er wel wat moois voor teruggekregen.”

Wim Kroone

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
video 1 uur geleden
Schans zeepkistenrace Lekkerkerk in de steigers
Afbeelding
Nieuws 1 uur geleden
Leerlingen Het Kompas helpen bij Kracht door Delen
Afbeelding
Nieuws 6 uur geleden
Voedselbank neemt afscheid van twee bestuursleden
Het schip liep flinke schade op.
Nieuws 7 uur geleden
Schepen botsen op elkaar bij Kinderdijk; flinke schade aan Duits schip

Advertenties uit de krant

Foto ter illustratie.
Nieuws 8 uur geleden
Gemeentelijke sportactiviteiten Krimpenerwaard vanaf 2027 gebundeld
Afbeelding
Nieuws 8 uur geleden
Brugklep Algerabrug getest: laatste werkzaamheden van groot onderhoud
Afbeelding
Nieuws gisteren
Koninklijke onderscheiding voor Schoonhovenaar Bram Geurts
Afbeelding
Nieuws 24 sep, 14:27
Bibliotheek Krimpenerwaard start programma over desinformatie
Afbeelding
Nieuws 24 sep, 13:56
Dag van Wild- en Natuurbeheer in Berkenwoude: jachthoornblazen, streekmarkt en wildbuffet

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen