• Piet en Liesbeth Koolwijk.
• Piet en Liesbeth Koolwijk. Foto: Martijn Broer

Koolwijk Transport al 100 jaar van alle markten thuis

Algemeen 8.161 keer gelezen

BERGAMBACHT/POLSBROEK • Transportbedrijf Koolwijk, gevestigd op het Bergambachtse bedrijventerrein De Wetering, viert dit jaar zijn eeuwfeest. Polsbroekenaar Piet Koolwijk junior is een ondernemer van de derde generatie die het familiebedrijf, bijgestaan door zijn echtgenote Liesbeth, leidt.

De viering van het jubileum voelt dubbel voor de familie Koolwijk. Arie Koolwijk, die het stokje in de jaren zestig van de vorige eeuw overnam van Piet Koolwijk senior, overleed plotseling op 10 december vorig jaar. Hij vervulde een grote rol in de succesvolle geschiedenis van de onderneming. “Mijn vader keek uit naar het feest ter ere van het 100-jarig bestaan. Hij speelt een hoofdrol in de jubileum- en video-uitgave, die reclamebedrijf MMX maakte. Het is heel verdrietig dat hij er niet meer is.”

Paard en wagen
Piet Koolwijk senior startte in 1922 met het transportbedrijf en bracht tien jaar lang met paard en wagen melkbussen van boeren uit de Lopikerwaard naar de melkfabrieken in Schoonhoven en IJsselstein, weet de huidige directeur Piet Koolwijk junior: “De jaren daarna beschikte mijn opa over een Chevrolet vrachtwagen. Het was zwaar werk en de verdiensten waren niet voldoende om als bedrijf te groeien. Mijn vader zag kansen in de Rotterdamse haven, toen daar in de jaren zestig goederen uit de hele wereld binnenkwamen en getransporteerd moesten worden binnen Nederland en naar de omringende landen. Hij specialiseerde zich in het vervoer van zeecontainers, die onze 22 vrachtwagens op de plaats van bestemming brachten.”

In 1989 verhuisde Koolwijk van Polsbroek naar Bergambacht naar een perceel van 40.000 m2, waarvan de helft is bebouwd. “Zo ontstond er voldoende ruimte om meer disciplines aan te bieden: planning, inklaren, opslag en administratie. Inmiddels is ons bedrijf uitgegroeid tot een belangrijke ketenpartner met logistieke oplossingen als multimodaal transport, warehousing en douanezaken. We beschikken over een professioneel ingerichte garage, waar de inmiddels 75 vrachtwagens regelmatig een onderhoudsbeurt krijgen.”

Losrobot
Op kantoor werken vijf planners en vier douanedeclaranten, die alle zaken rondom het transport regelen. “In totaal telt Koolwijk Transport, inclusief de chauffeurs, 130 medewerkers,” vervolgt Piet Koolwijk. “In 2005 deed mijn vader een stapje terug en kreeg ik de leiding. De introductie van nieuwe technieken - dankzij de losrobot kan iemand in z’n eentje twee containers per dag lossen - biedt ons nieuwe mogelijkheden. Transport verloopt steeds meer over het spoor en over water. Die trajecten nemen we op in onze routes. In Bergambacht maken we gebruik van de overslagterminal, zodat onze wagens minder naar de Maasvlakte hoeven te rijden.”

Voor de toekomst staat een nieuwe generatie klaar. “Onze drie zoons Lars, Dave en Sander weten precies wat er speelt in de zaak,” merkt Piet Koolwijk trots op. “De een weet veel over de financiën, de ander werkt als planner en de oudste heeft een hart voor de logistiek. Kortom, ze zijn ook van alle markten thuis.”

Koolwijk Transport houdt op zaterdagmiddag 14 mei –van 13.00 tot 17.00 uur- een open dag op de locatie aan de Transportstraat 2 in Bergambacht. De video-uitgave is te bewonderen via een link op de website www.koolwijk-logistics.com

Wim Kroone

• Voor de toekomst staat een nieuwe generatie klaar: Lars, Dave en Sander Koolwijk.
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 1 uur geleden
Scholieren Krimpenerwaard College beginnen aan eindexamens
Brandweer
Nieuws 1 uur geleden
Extra brandweervoertuigen in Krimpen bij afsluiting Algerabrug
Afbeelding
Nieuws 5 uur geleden
Krimpenerwaard sluit aan bij netwerk van grote plattelandsgemeenten
Minibieb ‘Aan de Dijk’ in Opperduit.
Nieuws 6 uur geleden
Minibieb Opperduit leeggeklauwd: ‘Mooiste boeken worden eruit gepikt’

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 7 uur geleden
Rummikubclub Krimpen aan den IJssel bijna compleet: nog vijf deelnemers gezocht
Afbeelding
Nieuws 8 uur geleden
Literair café over lhbti+-identiteit en vrijheid in Krimpen aan den IJssel
Afbeelding
Nieuws 7 mei, 14:28
‘De vlam’ trekt een week door Berkenwoude en houdt dorp bezig
Marije van Schaik.
Nieuws 7 mei, 13:13
Van walmeisje tot schippersvrouw: Marije van Schaik vertelt haar verhaal in ‘Wrijfhout’
Mark van der Horst.
Sport 7 mei, 12:57
Aftrap polsstokseizoen: vijf categorieën strijden zaterdag in Linschoten

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen