
Burgemeester Cazemier leest peuters 't Hummeltje voor
AlgemeenBERKENWOUDE • Er is heel wat voorgelezen afgelopen week. Nederland vierde dan ook tien dagen lang 'de Nationale voorleesdagen'. Deze gingen op 22 januari van start met het nationale voorleesontbijt. Ook het college van burgemeester en wethouders gaf verschillende malen acte de présence.
Naast een voorleessessie in de bibliotheek te Schoonhoven was burgemeester Cazemier donderdag ook in Berkenwoude. Daar las hij de peuters van peuterspeelzaal 't Hummeltje voor.
Nog voor het begin van de voorleessessie wilde de burgemeester graag even kwijt, dat ook hij het belang van voorlezen onderstreept. "Het is belangrijk dat ouders daar regelmatig tijd voor vrij maken, zodat kinderen ook op oudere leeftijd vaker kiezen voor een boek."
Er was door de leiding gekozen voor de winnaar van de prentenboekverkiezing van het jaar, 'Moppereend'. Na enkele vragen van de peuters over zijn ketting beantwoord te hebben, nam de burgemeester plaats op een geriefelijk bankje. De veertien kinderen hingen vervolgens aan zijn lippen.
Moppereend wordt gedurende het prentenboek van mopperig naar extreem chagrijnig. De andere dieren, die haar juist proberen op te vrolijken door te vragen of ze met hen mee wil doen, worden vervolgens allemaal aangestoken door het gechagrijn van de eend. Ondertussen wordt het donderwolkje boven moppereend groter en groter, tot het een gigantische zwarte wolk is geworden.
En wat krijg je dan? De boel barst los: regen, dansende dieren in de plassen en een regenboog. Een mooie conclusie: hoe donker de wolken ook zijn, ooit komt er een einde aan de malaise.
Cazemier vertelt niet alleen fantastisch, maar krijgt ook veel interactie van de kleintjes. De 3-jarige Aukje kent bijna ieder woord en elke tekening uit haar hoofd, maar vindt het nog steeds 'heel erg leuk'.
En ook Willem geniet van het neerslachtige verhaal, dat gelukkig een goed einde kent.
Adri Verhoeven






















