• De regenboogvlag.
• De regenboogvlag. Foto: stockfoto

Dialoogdag over seksuele diversiteit in Krimpen

Algemeen

KRIMPEN A/D IJSSEL • Op initiatief van D66 komt er in Krimpen aan den IJssel een dialoogdag over het thema seksuele diversiteit.

Een motie die de sociaal-liberalen in samenspraak met de CDA-fractie indiende, kon donderdagavond tijdens de raadsvergadering rekenen op steun van Stem van Krimpen, Leefbaar Krimpen, VVD, PvdA en Krimpens Belang. Bij de stemming schaarden ook de fracties van SGP en ChristenUnie zich achter de motie.

Doel van de dialoogdag is om, binnen een grote verscheidenheid aan opvattingen over thema's als homoseksualiteit en genderdiversiteit, de verbinding te zoeken. D66-fractievoorzitter Larry Köster is blij met de unanieme beslissing van de gemeenteraad. "Dat we ondanks grote verschillen in levensbeschouwing toch elkaar vinden in een dialoog over seksuele diversiteit laat zien dat Krimpen echt een inclusieve samenleving wil zijn. Na alle commotie over de Nashville-verklaring wordt duidelijk dat we in dit dorp respectvol omgaan met elkaars vrijheden en de verbinding zoeken."

De dialoogdag zal in de eerste helft van dit jaar plaatsvinden. Het college is gevraagd om bij de organisatie maatschappelijke organisaties te betrekken, zoals de Raad van Kerken, COC Rotterdam Rijnmond, Rutgers kenniscentrum seksualiteit, het Gender and Sexuality Alliance netwerk en andere partijen die een inhoudelijke bijdrage kunnen leveren aan de dialoog.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De JCK-judoka's.
Sport 3 uur geleden
Podiumplekken voor alle JCK-judoka’s tijdens open air-toernooi in Duitsland
Belangstellenden voor de cursus valpreventie.
Nieuws 3 uur geleden
Voldoende animo voor cursus valpreventie in Vlist
Afbeelding
112 21 uur geleden
Inbraak in containers op industrieterrein Lekkerkerk
Afbeelding
Nieuws 6 jul, 13:07
ChristenUnie: ‘Geef te veel betaalde lasten terug aan inwoners’

Advertenties uit de krant

Foto ter illustratie.
Nieuws 6 jul, 12:47
FVD Krimpenerwaard: ‘Krimpen zet polder met komst MCDonald’s in de uitverkoop’
Gedreven ondernemer Han Spanjersberg met enkele zelfbereide pizza's.
Zakelijk 6 jul, 12:13
‘Spanino aan den IJssel’: stukje Italië in de Krimpenerwaard
Afbeelding
Nieuws 5 jul, 20:10
Schoolplein van De Wegwijzer brengt buurt en kinderen samen tijdens spellenmiddag
Lionsclub Krimpenerwaard hield zaterdag haar jaarlijkse sloepentocht op de Reeuwijkse Plassen.
Nieuws 5 jul, 19:07
Lions Sloepentocht beleeft stralende jubileumeditie: ‘elk jaar weer een feest’
Afbeelding
Nieuws 5 jul, 18:25
Festival brengt kinderen en muziek samen bij Streekmuseum in Krimpen aan den IJssel

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen