Mirjam Vroegindeweij.
Mirjam Vroegindeweij. Foto: Olympia Papendrecht

Twee Nederlands kampioenen voor Olympia Papendrecht bij bondsfinales in Hilversum

Sport

Papendrecht - Mirjam Vroegindeweij en Liva Akpullukcu van Olympia Papendrecht zijn dit weekend Nederlands Kampioen geworden bij de bondsfinales Ritmische Gymnastiek. De club keerde terug met maar liefst 25 medailles.

Tien turnsters van Olympia Papendrecht namen afgelopen weekend deel aan de bondsfinales Ritmische Gymnastiek in Hilversum. De wedstrijden vonden plaats op zaterdag 12 en zondag 13 juni.

Twee kampioenstitel op zaterdag

Zaterdag stonden de turnsters van de hogere divisies in actie. Olivia de Groot opende de dag met haar oefening Zonder Materiaal en eindigde op de tiende plaats in de Nederlandse ranking. Daarna veroverde Liva Akpullukcu goud met haar hoepeloefening en kroonde zich zo tot Nederlands kampioen.

Jill van den Berg pakte brons met haar lintoefening en eindigde derde in de Nederlandse ranking. Lova van de Graaf was ook sterk aanwezig: ze werd tweede met knots, tweede met lint en tweede in de eindstand. De afsluiter van de dag was Mirjam Vroegindeweij. Zij won goud met knots, pakte zilver met lint en werd uiteindelijk eerste in de eindranking. Daarmee is ook Vroegindeweij Nederlands Kampioen.

Sterke prestaties in eerste divisie op zondag

Zondag was het de beurt aan de turnsters uit de eerste divisie. Liva van Orsouw eindigde tweede in de algehele ranking. Ze won goud met bal en Zonder Materiaal en pakte zilver met hoepel. Djinti Kleinhuis werd tweede allround, won goud met bal en eindigde vierde met knots.

Noémi Leihitu veroverde een bronzen plek in de Nederlandse ranking en won goud met hoepel. Julia de Groot eindigde zevende in de ranking en pakte brons met bal. Selina Penning sloot het weekend af met een zesde plaats in de allroundranking en brons met hoepel.

De drie turnsters die zich niet hadden geplaatst voor de bondsfinales — Yuliya, Bo en Vieve — waren dit weekend wel aanwezig in Hilversum om hun teamgenoten aan te moedigen. De turnsters van Olympia Papendrecht verzamelden dit weekend in totaal 25 medailles.


Liva Akpullukcu.
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

ATV Padel Heren.
Sport 1 uur geleden
ATV Padel Heren ongeslagen kampioen in KNLTB-competitie
Afbeelding
Sport 1 uur geleden
Roberto den Hertog voor de vijfde keer clubkampioen bij TTV Papendrecht
De deelnemers aan de Robin Matena Duchenne 40.
Nieuws 1 uur geleden
Record opbrengst bij Robin Matena Duchenne 40 in Papendrecht
Mirjam Vroegindeweij.
Sport 2 uur geleden
Twee Nederlands kampioenen voor Olympia Papendrecht bij bondsfinales in Hilversum

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Sport 2 uur geleden
Alblasserdams jeugdteam pakt kampioenschap na ongeslagen seizoen
Afbeelding
Nieuws 2 uur geleden
Laagkoperinstrumenten in de hoofdrol bij Low Brass Concert van Soli
Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
Timmerdorp Alblasserdam overspoeld met aanmeldingen: 150 inschrijvingen in twee uur
Tocht der Frinten
Nieuws 3 uur geleden
Wielertoertocht vanuit Streefkerk
Afbeelding
112 15 uur geleden
Flinke aanrijding tussen auto en scooterrijder in Alblasserdam; man naar ziekenhuis

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen