De uitreiking van de patiëntenprijs.
De uitreiking van de patiëntenprijs. Foto: Albert Schweitzer ziekenhuis

Dialyseafdeling Albert Schweitzer ziekenhuis wint patiëntenprijs

Nieuws 168 keer gelezen

Dordrecht - De dialyseafdeling van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagavond de TopASz Award 2025 gewonnen. Meer dan zeshonderd mensen brachten hun stem uit.

De Cliëntenraad van het ziekenhuis reikt de TopASz Award jaarlijks uit aan een zorgverlener, team of afdeling die uitblinkt in patiëntvriendelijkheid en gastvrijheid. Patiënten en collega’s bepalen mede wie wint. Dit jaar kwamen meer dan vijfhonderd voordrachten binnen.

Vijf genomineerden

Naast de dialyseafdeling waren ook de polikliniek Reumatologie, de dagbehandeling van de Helene Schweitzer kliniek en de verpleegafdelingen B3 en C2 genomineerd.

Volgens patiënten maakt de dialyseafdeling het verschil door aandacht voor comfort en welzijn tijdens de behandeling. Dialysepatiënten brengen wekelijks vele uren door in het ziekenhuis. Om die tijd zo prettig mogelijk te maken, zet de afdeling onder andere tablets aan bed in. Daarmee hebben patiënten afleiding en kunnen zij contact houden met anderen. De tablets zijn ook te gebruiken tijdens beweging, bijvoorbeeld op een bedfiets.

Aan de TopASz Award is een geldbedrag verbonden. De dialyseafdeling zet dat in om de gastvrijheid verder te verbeteren.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 7 minuten geleden
Koningsdag in Alblasserdam: Hier kun je naartoe!
De nedecoreerden uit Papendrecht, met van links naar rechts Willem van Harten, Willem Bom, Han Theunisse, Eimerd van de Griend, Monique Klooster, burgemeester Magreet van Driel, Bianca van den Berg, Tine Kouwenhoven, Frans Hooglander, Joke Stroomberg, Arie Speksnijder, Wijnand Buursema en Brigitte van Roon.
Nieuws 5 uur geleden
Twaalf inwoners van Papendrecht onderscheiden tijdens lintjesregen
Afbeelding
Nieuws 5 uur geleden
Modelbouwvereniging Alblasserdam dreigt na 46 jaar dakloos te worden: brandbrief naar de gemeente
Afbeelding
Nieuws 6 uur geleden
Lintjesregen levert acht koninklijke onderscheidingen op in Alblasserdam: twee echtparen benoemd tot Lid in Orde van Oranje Nassau

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 7 uur geleden
Fietstoertocht ten bate van het Longfonds door de Alblasserwaard
Deelnemers aan een wandeldag die gehouden werd vanuit het Vitaliteitsakkoord.
Nieuws 7 uur geleden
Subsidie beschikbaar voor sportieve initiatieven in Papendrecht
Afbeelding
112 7 uur geleden
Controle op garageboxen in Papendrecht levert geen overtredingen op
De uitreiking van de patiëntenprijs.
Nieuws 7 uur geleden
Dialyseafdeling Albert Schweitzer ziekenhuis wint patiëntenprijs
Marit van Dalen met het dagboek van haar overgrootvader.
Nieuws 9 uur geleden
Papendrechtse scholiere vertelt over oorlogsdagboek van haar overgrootvader

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen