Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Alblasserdam houdt 650.000 euro over aan opvang vluchtelingen Oekraïne, maar maakt er geen aparte buffer van

Nieuws

Alblasserdam - De opvang van vluchtelingen uit Oekraïne kostte Alblasserdam 650.000 euro minder dan de vergoeding die de gemeente hiervoor kreeg van het Rijk. Een oproep van het CDA om dit bedrag apart te zetten om tegenvallers in de opvang in de toekomst op te kunnen vangen, haalde het niet.

De 650.000 euro die over is, gebruikt het gemeentebestuur om de algemene reserve aan te vullen. Daniëlle de Jong (CDA) pleitte er tijdens de afgelopen commissievergadering voor om dat niet te doen, maar er een aparte spaarpot van te maken.

“We hebben er zorgen over. De landelijke overheid werkt aan een nieuwe regeling”, waarschuwde zij voor lagere vergoedingen vanuit het Rijk. “Daarom is het onverstandig om dit zonder label toe te voegen aan de algemene reserve. Tegenvallers op dit dossier mogen niet op het bord van onze inwoners terechtkomen.”

Geen voorstander van verschillende potjes

Wethouder Ramon Pardo begreep haar oproep, maar ging er niet in mee. “Ik ben er absoluut geen voorstander om allerlei verschillende potjes te maken om je in te dekken voor verschillende risico’s. Voor dat soort tegenvallers hebben we juist de algemene reserve. Ga je het labelen, dan kun je dat geld bij een tegenvaller waar je geen potje voor hebt daarvoor niet gebruiken.”

Laatste nieuws

Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 3 uur geleden
Gemeente Alblasserdam huisvest 105 Oekraïense vluchtelingen in pand Kelvinring
Afbeelding
112 14 uur geleden
Brand in magnetron zorgt voor schrik bij kinderdagverblijf in Papendrecht
De start van de jeugd.
Nieuws 15 uur geleden
Ruim 1200 deelnemers voor geslaagde Dok11 Clubkasrun in Alblasserdam
De start van een vorige Kidsrun.
Sport gisteren
Kidsrun in Alblasserdam: rennen, medaille en feest op de atletiekbaan

Advertenties uit de krant

Ruud Welle,
Nieuws 15 sep, 09:58
Jazzmiddagen in de foyer van Theater De Willem
Jaco den Boer uit Kinderdijk heeft zich als 1000ste loper ingeschreven voor Molensmooiste.
Sport 15 sep, 09:12
Duizendste inschrijver loopt de Molensmooiste over zijn eigen trainingsrondje
Nanda van Heteren.
Sport 15 sep, 08:55
Geulzwemster Nanda van Heteren kijkt terug op goed openwaterseizoen
Eén van de auto's kwam op de rotonde op zijn kop terecht.
Nieuws 15 sep, 08:34
Koningsdagoptocht in Alblasserdam ‘overschreed grenzen van veiligheid’
Echtpaar De Ruiter met burgemeester Boersma.
Nieuws 14 sep, 23:50
Echtpaar De Ruiter uit Alblasserdam 65 jaar getrouwd

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen