
Burgemeester Jan Willem Boersma diep geraakt na ernstige mishandeling tiener
Nieuws 2.806 keer gelezenAlblasserdam – Burgemeester Jan Willem Boersma heeft geschokt gereageerd op de ernstige mishandeling die donderdagmiddag plaatsvond in Alblasserdam, waarbij een veertienjarige tiener zwaargewond raakte en gereanimeerd moest worden.
“Het geweld van afgelopen donderdagmiddag heeft onze gemeenschap diep geraakt”, aldus burgemeester Boersma. Hij is opgelucht dat de toestand van het slachtoffer, de veertienjarige jongen uit Papendrecht, stabiel is. “Mijn gedachten zijn bij hem, zijn familie en vrienden. Wat zij doormaken is verschrikkelijk.”
Politie onderzoekt de zaak intensief
Hij vervolgt: “Tegelijkertijd besef ik dat dit incident ook veel vragen oproept bij ouders, jongeren en buurtbewoners.” De verdachte is een jongen van vijftien uit Alblasserdam. Hij is direct aangehouden. De politie onderzoekt de zaak intensief en sluit verdere aanhoudingen niet uit. Burgemeester Boersma: “Wat vaststaat, is dat geweld nooit de oplossing is. Niet onder jongeren, niet op straat, nergens.”
‘We laten dit niet zomaar passeren’
“We laten dit niet zomaar passeren. We kijken niet weg, en kijken vooruit: hoe voorkomen we herhaling? Dat vraagt inzet van ons allemaal, als ouders, scholen, jongerenwerkers, gemeenten én overheid. In de komende dagen ben ik in gesprek met de politie en jeugdprofessionals over het versterken van de aanpak die we al hebben en om te bepalen welke aanvullende maatregelen er nodig zijn.”
“Samen willen we zorgen dat jongeren perspectief krijgen, zich bewegen binnen de grenzen die we met elkaar hebben afgesproken én zich veilig voelen. We willen rust en herstel brengen. Dat verdienen de jongeren in Alblasserdam en ver daarbuiten.”






















