
SGP Papendrecht niet overtuigd dat weghalen brug Poldermolen veiligheid bevordert
NieuwsPAPENDRECHT • De fractie van de SGP in Papendrecht is er nog niet van overtuigd dat het verdwijnen van de brug van de Burgemeester Keijzerweg naar de Poldermolen de verkeerssituatie echt veiliger zou maken op de rotonde.
Het college is van plan om het bruggetje te verwijderen, zodat er minder kruispunten zijn op de Burgemeester Keijzerweg (dicht op de rotonde). Dan kan ook het voorsorteervak weggehaald worden en dat zorgt volgens het gemeentebestuur voor een verbetering van de verkeersveiligheid. Daarnaast gaat dit ongewenst gebruik door fietsers tegen omdat er geen toegang meer is naar de wijk.
Aanvullende maatregel
Het weghalen van het bruggetje is één van de aanvullende maatregelen die het gemeentebestuur wil doen om de rotonde aan de Burgemeester Keijzerweg/Veerweg veiliger te maken. In augustus 2023 werd de rotonde aangepakt en nu, na ruim een jaar, is de tijd rijp om de laatste puntjes op de i te zetten om de verkeersveiligheid naar een nog hoger niveau te brengen.
Zo worden de fietsoversteken aan de Hoefbladlaan en de Cypressenlaan aangepast. Ook wordt de bocht achter het tankstation aangepast en wordt het voetpad aan de noordwestzijde aangepast, zodat fietsers niet meer te gemakkelijk gebruik kunnen maken van het voetpad.
Bushalte verplaatsen
Verder wil de gemeente de bushalte verplaatsen naar de oostzijde van de rotonde, tegenover het hotel. Er moet daar dan ook een busbaan komen. Ook zijn er inmiddels drempels geplaatst op de Burgemeester Keijzerweg nabij De Onderslag, ongeveer 400 meter ten noorden op de Veerweg.
De SGP is blij met de meeste maatregelen, maar de partij vraagt zich af of de drempels voldoende effect sorteren. Ook wil de partij weten waarom het veiliger zou zijn om fietsers dáár te laten oversteken in plaats van via de onlangs verbeterde en veiligere rotonde.
Daarnaast is de SGP dus niet overtuigd van de noodzaak om de brug naar de Poldermolen weg te halen. “Kunt u toelichten waarom het verdwijnen van deze korte ontsluiting naar de Poldermolen de verkeerssituatie echt veiliger zou maken”, wil de SGP weten.
De noordwestzijde
Ook wil de partij weten of dit plan al besproken is met de omwonenden, bedrijven, scholen en de kerk die daar in de wijk gevestigd zijn. De SGP zou zelfs de mogelijkheid open willen houden om alsnog een fietspad aan te leggen aan de noordwestzijde van de rotonde, waar nu nog alleen een voetpad is.
Voorlopig blijft het bruggetje overigens nog wel liggen, omdat die als toegang kan dienen voor bouwverkeer van en naar de Poldermolen. In de komende jaren verrijzen daar enkele appartementencomplexen.

















