
OP wil parkeerverbod in straten Slobbengors voor werknemers van Fokker
NieuwsPAPENDRECHT • De fractie van Onafhankelijk Papendrecht (OP) stelt de verkeersproblematiek als gevolg van Fokker aan de orde tijdens de raadsvergadering van donderdag 24 oktober. De partij wil een parkeerverbod voor werknemers van Fokker in de omgeving Eilandstraat, Havenstraat en Julianastraat. Op die manier kunnen bewoners weer in hun eigen straat parkeren, meent OP.
“Het komt nu vrijwel dagelijks voor dat bewoners van bijvoorbeeld de Havenstraat boodschappen doen met de auto en dan bij terugkomst geen parkeerplek meer vinden, ook niet in de wijde omtrek”, meldt fractievoorzitter Ruud Lammers van OP. “En vanwege de hoeveelheid auto’s komen buurtbewoners ook niet meer aan hun nachtrust toe.”
Alternatieven onderzoeken
Volgens de partij zouden alternatieve parkeerplekken moeten worden onderzocht. OP vindt al langer dat het ter plekke volkomen de verkeerde kant op gaat; ook aan het Westeinde hebben bewoners veel last van langs zoevend verkeer, een van de bewoners heeft aldaar zijn huis te koop gezet uit onvrede over een totaal gebrek aan communicatie van Fokker en de gemeente. Lammers: “Praten om te praten en ondertussen de boel in het honderd laten lopen.”
Hij vervolgt: “Het college heeft op geen enkele manier geanticipeerd op de verwachte toename van verkeer als gevolg van de uitbreiding van werkgelegenheid bij Fokker. Sinds najaar 2021 kon worden vermoed dat bij toename aantal arbeidsplaatsen ernstige verkeersproblemen zouden ontstaan.”
En: “Vervoer over het water is nooit serieus bekeken. Het insteekhaventje bij Fokker wordt niet gebruikt, een gemiste kans. De verantwoordelijke wethouders komen ermee weg omdat de coalitiepartijen erachter staan, maar de inwoners ter plekke zijn not amused.”






















