• Het voormalige Rabobankgebouw in het centrum van Papendrecht.
• Het voormalige Rabobankgebouw in het centrum van Papendrecht. Foto: Hans Huisman

Komst vluchtelingen naar De Meent in Papendrecht zorgt voor grote onrust bij ondernemers

Nieuws 2.369 keer gelezen

PAPENDRECHT • Het besluit van het College van B&W om alleenstaande minderjarige vluchtelingen op te gaan vangen in de voormalige Rabobank aan de Weteringsingel, heeft de afgelopen weken heel wat reacties losgemaakt bij ondernemers en omwonenden.

Maandagavond was er een inloopbijeenkomst georganiseerd voor ondernemers. De opkomst was groot, er waren ruim 50 ondernemers gekomen. Op de avond bleek dat het hen niet lekker zat dat er op het winkelcentrum een grote groep minderjarige jongeren zal worden gehuisvest.

Vrees dat dit de doodsteek is

Een bezorgde ondernemer gaf aan: “Ik vrees dat dit de doodsteek voor het winkelcentrum gaat betekenen. We hebben het al niet makkelijk, maar dit is echt het allerslechtste plan op de allerslechtste locatie die je kunt bedenken. Hiermee dupeer je 120 ondernemers en duizenden klanten.”

“Ondernemers van wie hun huurcontract binnenkort afloopt, krabben zich achter hun oren of ze die wel zullen verlengen. En als er meer leegstand komt, gaat het alleen maar verder achteruit.”

Veel beveiliging nodig

Diverse ondernemers waren verbaasd dat er vanavond vier man beveiliging rond liep. “Moet je je voorstellen hoeveel beveiligers er straks nodig zijn”, gaf een van de aanwezigen aan.

De zorgen over de veiligheid kwam telkens terug in de vragen: “Je kunt er vanuit gaan dat jonge vluchtelingen op en rond het winkelcentrum in groepjes gaan hangen. En dan blijven veel klanten weg, vooral ‘s avonds. Ik heb al meerdere appjes gehad van klanten die zeggen dat ze straks De Meent links laten liggen.”

Wordt straks alleen maar erger

Een andere ondernemer gaf aan: “Men is nu al niet in staat om de orde te handhaven. Er zijn twee groepen jongeren die telkens voor overlast zorgen. Dat wordt straks alleen maar erger!”

Onder andere burgemeester Van Driel was aanwezig om vragen te beantwoorden: “We begrijpen de commotie en tegenstand, maar we hebben hier uitgebreid over nagedacht. We gaan het goed monitoren in samenwerking met het COA. Er zal straks 24/7 begeleiding zijn. En als er onverhoopt een incident is, zitten we er direct bovenop, zoals vorig jaar ook het geval was op de AMV-locatie in de Seringenstraat.”

Geen geschikte alternatieven

Wethouder Janssen gaf aan dat er verder geen geschikte panden in Papendrecht beschikbaar zijn en daarom blij is dat de voormalige Rabobank gehuurd kon worden. De onderste etage heeft de bestemming horeca, maar dat wordt tijdelijk gewijzigd in een woonbestemming. Verder is Janssen blij dat het pand voor vijf jaar gehuurd kan worden. De locatie Poldermolen kon maar een jaar gebruikt worden en dat is eigenlijk te kort voor alle moeite die erin wordt gestoken.

Op maandag 23 september tussen 19:00 en 20:30 uur is de volgende inloopbijeenkomst, dan zijn de omwonenden uitgenodigd.

Door Hans Huisman

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
112 2 uur geleden
Pannetje drooggekookt: brandweer en ambulance naar Standerdmolen in Papendrecht
Afbeelding
112 2 uur geleden
Traumahelikopter ingezet na val met e-chopper in Rijnstraat in Alblasserdam
Afbeelding
Nieuws 14 uur geleden
Excelsior treedt op met gastsolist Franklin Brown in Theater De Willem
Afbeelding
Sport 15 mei, 09:06
DTC De Mol uit Dordrecht organiseert Ladies Tour voor wielrensters

Advertenties uit de krant

Het team van het Albert Schweitzer ziekenhuis met de erkenning.
Nieuws 15 mei, 09:02
Erkenning voor Albert Schweitzer ziekenhuis als topklinisch expertisecentrum voor haarnestcyste
De leerlingen maakten met allerlei zorgsectoren kennis.
Nieuws 15 mei, 08:11
Alle basisscholen in Alblasserdam doen mee aan tweede Zorgroute
Afbeelding
fotoserie 14 mei, 17:27
Aanspanningen van Glijen en Rijen maken sfeervolle toertocht door de Alblasserwaard
Levi Sprong verongelukte in het verkeer.
Nieuws 14 mei, 09:25
Rouw in regio na overlijden Levi Sprong (14) uit Alblasserdam. De Zwerver: ‘Verdriet is groot’
Afbeelding
Sport 14 mei, 07:29
Drechtstreek deelt lolly’s uit als afsluiting van campagne rondom positief gedrag

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen