• Enkele attributen van De Sloep.
• Enkele attributen van De Sloep. Foto: Aangeleverd

VBW De Sloep presenteert programma in Papendrecht: ‘Tel maar mee!’

Nieuws

PAPENDRECHT • Vakantie Bijbel Week (VBW) De Sloep uit Papendrecht heeft het programma voor de komende herfstvakantie bekendgemaakt. Vanwege een tekort aan vrijwilligers zijn er aanpassingen gedaan, maar nog steeds zijn er veel activiteiten voor verschillende leeftijden.

Voorzitter Martha de Smit van de VBW: “De Papendrechtse VBW is een prachtig interkerkelijk evenement waarbij evangelisatie voor kinderen centraal staat. Ieder jaar is er een mooi programma van de HGJB, dat we uitvoeren in de Vrije Baptisten Gemeente. Samen zingen, knutselen, luisteren naar een bijbelverhaal en lachen om toneelstukjes. VBW De Sloep bestaat al 45 jaar, veel ouders en kinderen hebben hier goede herinneringen aan.”

In de huidige vorm zijn er ongeveer honderd vrijwilligers nodig om de hele Sloepweek te draaien. Er zijn onder meer muzikanten, technici, keukenpersoneel, groepsleiders, schoonmakers en oppassers nodig. Helaas lukt het al een paar jaar slecht om zoveel medewerkers bij elkaar te krijgen. 

Onvoldoende aanmeldingen
Commissielid Corlien van de Weteringh: “Mensen hebben het druk met werk, mantelzorg of gezin. Anderen gaan in de herfst gezellig op vakantie. De commissie heeft dit jaar veel werk gemaakt van de publiciteit en weer oproepen gedaan in de betrokken kerken, via social media en persoonlijke contacten. Maar er waren echt te weinig aanmeldingen om het gebruikelijke programma op te zetten.” Dit was een moeilijke beslissing voor de commissie, die al veel tijd en energie in de voorbereidingen had gestoken.

“Maar door op tijd de knoop door te hakken, was er nog gelegenheid om het programma en de publiciteit aan te passen”, aldus Corlien. “En gelukkig hadden we al een aantal activiteiten gepland, waarbij we niet afhankelijk zijn van een groot aantal vrijwilligers. De Sloepweek gaat dus gewoon door!”

Aftrap
Op zondag 15 oktober om 17.00 uur trapt de Sionskerk de VakantieBijbelWeek af met een speciale ‘welkomstdienst’. Muziekband SOL zal dan zeker het themalied ‘Tel maar mee!’ ter gehore brengen. Er is oppas aanwezig, dus ook gezinnen met jonge kinderen zijn van harte welkom.

Op maandag 16 oktober is er in de Vrije Baptisten Gemeente om 10.00 uur een optreden voor kinderen van christelijke artiesten ‘Lola & Kitty’. Martha: “We zijn heel blij hiermee, zij vertellen een bijbelverhaal met toneel en humor eromheen. Helemaal van deze tijd.”

Op woensdag 18 oktober zal Carla Vis van Poppen & Meer weer een theatervoorstelling voor kinderen verzorgen, om 18.30 uur in de VBG. Dit poppentheater wordt ieder jaar goed bezocht. “En al deze activiteiten zijn gratis toegankelijk voor ouders en kinderen,” benadrukt Martha. “Inschrijven is niet nodig.”

The Journey
Tot slot is er op vrijdagavond 20 oktober vanaf 19.00 uur een speciaal programma voor tieners van 12 tot en met 15 jaar, ook in de Vrije Baptisten Gemeente aan de Poldermolen in Papendrecht. Amazing Teens & Voices komt dan naar Papendrecht met de theatervoorstelling ‘The Journey’. Hiermee komt een langgekoesterde wens van de commissie uit.

Corlien: “Dit zijn juist de jongeren die in de coronatijd veel hebben gemist, zoals het afscheid van hun basisschoolperiode. Ook de Vakantie Bijbel Week ging toen niet door. We willen graag dat zij zich gezien voelen. Ook tieners tellen mee!”

Kijk voor meer informatie over het programma van Vakantie Bijbel Week De Sloep op Facebook en Instagram.

door Mariëlle Nobel

Laatste nieuws

Beeld ter illustratie.
Nieuws 1 uur geleden
Inloopavond over inrichting Van der Palmgebied in Papendrecht op 29 oktober
Beeld ter illustratie.
Nieuws 1 uur geleden
Man (56) aangehouden na bedreigen van burgemeester Van Driel; boete van 1.300 euro gekregen
Zowel binnen als buiten de poort van Fokker hingen actievoerders spandoeken op.
update 3 uur geleden
Gaza-demonstranten Fok Fokker en Geef Tegengas blokkeren weer Fokker in Papendrecht
De camperparkeerplaats bij sportpark Souburgh.
Nieuws 4 uur geleden
Gemeente Alblasserdam wil mogelijkheden behoud Camperpark Kinderdijk onderzoeken

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 4 uur geleden
Voedselbank Alblasserdam over niet doorgaan verhuizing naar ParticiPand: ‘Wij gaan het afwachten’
Afbeelding
112 5 uur geleden
Overvalalarm op industrieterrein Alblasserdam blijkt loos alarm
Beeld ter illustratie.
Nieuws 5 uur geleden
30 niet-ingeschreven-personen aangetroffen bij controles op huisvesting van arbeidsmigranten in Alblasserdam en Papendrecht
Ferry van Jaarsveld hoopt op donaties en meer vrijwilligers.
Nieuws 8 uur geleden
Grote drukte in de Papendrechtse Egelopvang; veel babyegels hebben hulp nodig
Afbeelding
Nieuws gisteren
Staking streekvervoer afgelast: twee weken geen acties

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen