Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Provincie Zuid-Holland in hoger beroep tegen uitspraak over Chemours

Algemeen

ALBLASSERWAARD • De provincie Zuid-Holland gaat in hoger beroep tegen een uitspraak van de rechtbank Den Haag over Chemours. 

Het bedrijf maakte bezwaar tegen de strengere eisen die de provincie wil opleggen om de uitstoot van chemicaliën versneld te verlagen. De rechtbank stelde op 16 maart Chemours grotendeels in het gelijk.

De vergunning, waar Chemours tegen in beroep is gegaan, bevat maatregelen om de uitstoot van meer chemicaliën aan banden te leggen. De provincie vindt het logisch om, behalve tegen de erkende zeer zorgwekkende stoffen (ZZS), meer beperkingen tegen stoffen die mogelijk in de nabije toekomst ook tot ZZS worden verklaard. Van deze stoffen, de potentieel zeer zorgwekkende stoffen (pZZS), heeft het RIVM in opdracht van het Rijk een lijst opgesteld.

Voorzorg
‘Wij vinden dat we uit voorzorg verplicht zijn de uitstoot van pZZS verder aan banden te leggen’, stelt de provincie in een persbericht. ‘Niet alleen bij Chemours, maar bij alle bedrijven in de provincie die deze stoffen gebruiken. De rechtbank begrijpt onze beweegredenen, maar dat komt naar onze mening onvol’doende terug in de uitspraak.’

Daarnaast hebben we onderzoek laten doen naar nieuwe technieken om de emissies zo spoedig mogelijk te verlagen. Ondanks dat de door ons ingeschakelde deskundige heeft bevestigd dat dit mogelijk is, gaat de rechter hier niet in mee.’

Raad van State
De provincie is teleurgesteld in deze uitspraak. Daarom wordt de stap gezet naar de Raad van State om hoger beroep in te stellen.

De  situatie is volgens de provincie nu dat de uitstoot van Chemours nog steeds omlaaggaat. ‘Wij willen het tempo versnellen om het milieu en de gezondheid van omwonenden beter te kunnen beschermen.’

Geurt Mouthaan

Redacteur/fotograaf van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl. Daarnaast actief voor de magazines van Kontakt Mediapartners.

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
Staking streekvervoer afgelast: twee weken geen acties
Het ongeluk gebeurde op de rotonde bij de N3.
112 4 uur geleden
Auto klem onder trailer van Roemeense vrachtwagen op Burgemeester Keijzerweg
Gerard van Wijk en Wim Looije bij het Groene Kerkje, een beeldbepalend gebouw in Papendrecht.
Nieuws 5 uur geleden
Ingrijpende renovatie voor het Papendrechtse Groene Kerkje, na vele jaren voorbereiding
Het pand aan de Molenstraat 24 in Kinderdijk.
Nieuws 6 uur geleden
26 zorgwoningen in pand Smit aan Molenstraat in Kinderdijk stap dichterbij

Advertenties uit de krant

Een lange file op de A15 bij Sliedrecht.
Nieuws 6 uur geleden
Streep door verbreding A15: minister geeft voorrang aan onderhoud en aanpak A27
Enkele volkstuinders op het complex, met helemaal links Hans van Eijk.
Nieuws 7 uur geleden
Volkstuinders vrezen voor woonwagens op hun complex aan de Molenvliet en voeren actie met posters, petitie en lobby
Het team werd voor de derde keer op rij kampioen.
Sport 9 uur geleden
Alblasserdams padelteam opnieuw kampioen: promotie naar de hoofdklasse
Het gaat om een steiger aan de Molensingel ter hoogte van de Gruttostraat en een vlonder in het park Huis te Kinderdijk.
Nieuws 20 okt, 14:38
Gemeente gaat 2 steigers verwijderen in Alblasserdam; visvereniging wil steiger voor mindervaliden behouden
• Naomi Visser tijdens een interview voor de NOS-microfoon, bij een eerdere gelegenheid.
Sport 20 okt, 14:29
Papendrechtse turnster Naomi Visser (25) plaatst zich bij WK voor finales

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen