Afbeelding
Foto: Stock

Veel minder schade tijdens jaarwisseling in Papendrecht

Algemeen 831 keer gelezen

PAPENDRECHT • De schade aan gemeentelijke eigendommen tijdens de jaarwisseling is dit jaar in Papendrecht een stuk lager uitgevallen dan vorig jaar.

De tot nu toe geconstateerde schade deze jaarwisseling, inclusief manuren om deze te herstellen, bedraagt 4631 euro. De schade van de vorige jaarwisseling bedroeg 10.290 euro. Dit bedrag was zelfs nog exclusief de vernieling van 20.000 euro van het kunstgrasveld bij VV Drechtstreek in de nacht van 1 op 2 januari 2022.

De jaarwisseling van vorige week is in de gemeente Papendrecht dus rustig verlopen. Er is geen sprake geweest van dreiging of geweld tegen hulpverleners. De brandweer is zesmaal uitgerukt voor (kleine) buitenbranden. In de nacht van de jaarwisseling hebben de boa’s en beveiligers extra aandacht gehad voor verschillende locaties in de gemeente, zoals de plekken waar vluchtelingen worden en zijn opgevangen, sportvelden, parken en vuurwerkvrije zones. Op verschillende bekende plekken was het druk met groepjes jongeren, maar de sfeer was gemoedelijk en rustig.

Aan het begin van de avond was er een stroomstoring van een klein uur in de wijk Kraaihoek/Middenpolder. Dit heeft niet tot grote problemen geleid. Verder is er een poging gedaan om een flitspaal op de Burgmeester Keijzerweg in de brand te steken. In verband hiermee zijn verschillende jongeren door de politie gehoord.

Tijdens de vuurwerkshow op het Drierivierenpunt om 00.00 uur vuurwerk was het niet druk op de Slobbengorsweg met kijkers naar het vuurwerk. Er zijn ongeveer 100 bezoekers geteld en de ingezette verkeersregelaars waren voldoende omdat een groot deel van de bezoekers met de fiets of te voet kwam. Er was geen parkeeroverlast.

Bij de politie zijn in totaal 18 meldingen met betrekking tot Papendrecht binnengekomen. Meer dan de helft hiervan was gerelateerd aan vuurwerk(overlast).

Er heeft één aanhouding plaatsgevonden. Deze is gedaan in de Seringenstraat en heeft te maken met een vernieling aan een woning. Dit betrof overigens niet de toekomstige opvanglocatie.

Er zijn zeven afvalbakken (of binnenbakken) en acht verkeersborden vernield. Verder zijn het kunstgras en de pingpongtafel aan de Berkenhof deels beschadigd. Een andere grote schadepost is de kapotte kerstverlichting op de rotonde Veerweg/Vrijheer van Eslaan (800 euro).

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Sport 3 minuten geleden
Jongeren strijden op Cruyff Court Papendrecht om plek in FC Straat Play-offs
Afbeelding
Nieuws 12 minuten geleden
Renovatie Alblasserdamsebrug bijna klaar: nog tot eind mei hinder voor hoge scheepvaart
Afbeelding
Nieuws 1 uur geleden
Theater De Willem onthult nieuw seizoen: met meer dan honderd voorstellingen
Fragment uit de Zembla-uitzending over de PFAS-vervuiling.
Nieuws 2 uur geleden
Stichting ‘PFAS Vrij Green Claim’ sommeert Chemours: Stop PFAS-uitstoot en vergoeding schade omwonenden

Advertenties uit de krant

Het huidige krantenbakkie.
Nieuws 4 uur geleden
Stemmen op Kinderkrant Drechtsteden voor een elektrische bezorgauto
Michael Hartman van Investings Vastgoedbeheer en Jeffrey Scheurwater van PKC/Vertom bij PKC.
Sport 18 uur geleden
Vastgoedbedrijf Investings sponsort jeugdteams PKC Papendrecht
Afbeelding
Sport 18 uur geleden
AAA kijkt terug op geslaagde 43e Bevrijdingsloop in Alblasserdam
De opening van de nieuwe winkel door Jonathan en Lieke.
Zakelijk 21 uur geleden
Bakkerij Vlot opent derde winkel in Papendrecht: ‘We voelen ons welkom op de Markt van Matena!’
De vrijwilligers van vv Papendrecht.
Nieuws 22 uur geleden
VV Papendrecht eert vrijwilligers met diner en pubquiz

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen