
Dorpsbewoners reageren geschokt op sluiting Bruna in Sleeuwijk na faillissement
ZakelijkSleeuwijk - De Bruna in Sleeuwijk heeft deze week onverwachts de deuren gesloten. De rechtbank verklaarde dinsdag het bedrijf achter de Bruna-vestiging failliet.
Op de ramen van de winkel hangen briefjes met de mededeling dat de winkel gesloten is. Leveranciers van tijdschriften wordt verzocht hun zendingen af te leveren bij de nabijgelegen Albert Heijn. PostNL-chauffeurs worden gevraagd daar ook de post op te halen.
Drie jaar geleden werd de winkel nog overgenomen door Van Vuuren Retail. Sindsdien bleef het een drukbezochte plek voor boeken, tijdschriften, kantoorartikelen en schoolspullen.
Speculatie over oorzaak
In het dorp wordt volop gespeculeerd over de oorzaak van het faillissement. De sluiting leidt tot veel reacties. Inwoners uiten op sociale media hun teleurstelling en spreken hun steun uit. Daarbij wordt regelmatig gewezen op de hoge huurprijzen in winkelcentrum De Nieuwe Es, al is niet duidelijk of dat de directe aanleiding was voor het faillissement.






















