d’Alburcht werd geopend door wethouder Shah Sheikkariem.
d’Alburcht werd geopend door wethouder Shah Sheikkariem. Foto: Jurgen Versteeg

Na twaalf jaar wachten is d’Alburcht eindelijk klaar voor de toekomst: ‘Superblij’

Nieuws

Wijk en Aalburg - Het heeft wat voeten in de aarde gehad, maar afgelopen zaterdagochtend was het dan zover: de flink uitgebreide en verduurzaamde d’Alburcht werd geopend door wethouder Shah Sheikkariem.

Nog voor de gemeentelijke herindeling van 1 januari 2019 stond het multifunctionele centrum al op de agenda van de Aalburgse gemeenteraad. De ambitieuze plannen van toen – om d’Alburcht uit te breiden en toekomstbestendig te maken – zijn na een lang proces gerealiseerd. De hele dag konden belangstellenden een kijkje nemen in het gebouw en kennismaken met diverse activiteiten.

Openingsfestival

De opening werd door de gemeente aangekondigd als een ‘openingsfestival’ en dat was niets te veel gezegd. Zowel in het gebouw als op het terrein ervoor bruiste het van de activiteiten.

In de sporthal werden demonstraties gegeven en buiten stonden kraampjes waar lokale verenigingen en organisaties zich presenteerden. Voorafgaand aan de officiële opening gaven de dansers van dansschool TMC een wervelend optreden.

Daarna knipte wethouder Sheikkariem samen met Mila Das, Suus Schreuders en Fenne Wissink van gymvereniging W.I.K. het lint door. Dit gebeurde onder toeziend oog van Cees Sluijk (96), die als voormalig bestuurslid van d’Alburcht ruim een jaar geleden de starthandeling mocht uitvoeren.

“Ik ben een tevreden en trotse wethouder”, zei Sheikkariem in zijn openingsspeech. “Twaalf jaar geleden voerde ik de eerste gesprekken over de toekomst van d’Alburcht. Ik heb met alle verenigingen en vrijwilligers om de tafel gezeten en dit is het prachtige resultaat. Het doel is dat deze plek het hart van het dorp wordt, waar mensen elkaar ontmoeten en talenten ontwikkeld worden.”

Turnzaal

Dorpshuis en sporthal d’Alburcht is grondig gerenoveerd en uitgebreid. Alle ruimtes ogen licht en fris. Er zijn extra kleedkamers, zodat meerdere verenigingen tegelijk kunnen sporten. De sporthal is vernieuwd en voorzien van een nieuwe sportvloer en een tribune.

En natuurlijk is er een sportkantine waar een biljart staat opgesteld. Drie kleine vergaderruimtes en twee grote zalen zijn te huur, zo blijkt uit de posters op de deuren van de betreffende ruimtes.

Paradepaardje is toch wel de nieuwe turnzaal, die zoveel meer mogelijkheden biedt. Daar is vooral Jojanneke van Dalen “superblij” mee. Jojanneke is voorzitter van W.I.K. en zij klopte twaalf jaar geleden al aan bij de gemeente voor renovatie van de gymzaal, die toen nog in de Tulpstraat stond. “Het was een traject van de lange adem, maar er is wel heel wat gebeurd.”

In de turnzaal staan alle toestellen opgesteld. Daar is nu ruimte voor en dat bespaart de turncoaches heel wat werk. “We hoeven nu niet meer te sjouwen met toestellen en kabels”, lachen Angela en Manon, die de bovenbouwselectie lesgeven.

Lovend

Exploitant Ruben Kruithof is ook blij met het eindresultaat. “Dit is een plek waar van alles te doen is en waar mensen in beweging komen. We delen de verantwoordelijkheid met elkaar om het netjes te houden.”

Bezoekers zijn unaniem lovend over de accommodatie. In de kantine annex ontmoetingsruimte zijn veel mensen neergestreken voor een kopje koffie en een praatje. Precies wat de bedoeling is.

Lies Kooi

Afbeelding

Laatste nieuws

d’Alburcht werd geopend door wethouder Shah Sheikkariem.
Nieuws 1 uur geleden
Na twaalf jaar wachten is d’Alburcht eindelijk klaar voor de toekomst: ‘Superblij’
autodocumentatiebeurs in Wijk en Aalburg
Nieuws 2 uur geleden
Autodocumentatiebeurs in Wijk en Aalburg: al 62 jaar verzamelparadijs voor autoliefhebbers
De Bibliotheek CultuurPuntAltena en JobOn.
Nieuws 4 uur geleden
Bibliotheek Altena biedt gratis online workshops over loopbaanontwikkeling
Altena College houdt een open dag.
Nieuws 4 uur geleden
Benieuwd naar het Altena College? Kom op 14 oktober een kijkje nemen

Advertenties uit de krant

Afbeelding
112 19 sep, 19:34
Frontale aanrijding op N267 bij Andel: ouder echtpaar zwaargewond
Afbeelding
Nieuws 18 sep, 13:40
Nieuwe schoolgidsen gezocht voor de Biesbosch: aanmelden kan nog tot 29 september
De Merwedebrug.
Nieuws 18 sep, 11:49
Merwedebrug drie dagen afgesloten voor alle verkeer: ook A27 dicht door onderhoud
BS De Bolderik, Kanjerschool De Wilgenhoek en TremaKids organiseerden een feestelijke Campusdag.
Nieuws 17 sep, 13:36
Campus Hank viert twintigjarig bestaan met grote feestdag voor kinderen en medewerkers
• Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 16 sep, 15:13
Werkzaamheden aan riool in Werkendam duren tot begin 2027 en zorgen voor meerdere afsluitingen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen