Nikki en Bas met groepje dat als eerste hulp verleende.
Nikki en Bas met groepje dat als eerste hulp verleende. Foto: PPM Media

Door hartstilstand getroffen Bas en Nikki hoofdpersonen in boek ‘Voetbalhart’

Sport

Veen - Twee jonge, sportieve voetbaltalenten, verenigd door hun gedeelde liefde voor het spel, werden plots getroffen door hetzelfde lot: een hartstilstand. In Voetbalhart goed opgeschreven door Johan van Boven vertellen de vrienden Nikki Baggerman (27) uit Wijk en Aalburg en Bas van Loon (34) uit Veen hoe hun levens van de ene op de andere dag volledig veranderden. Vrijdagavond was er in de kantine van Achilles Veen de presentatie van hun boek.

Openhartig delen Nikki, aanvoerder van het eerste elftal, en Bas, sinds kort trainer en assistent-trainer van Achilles Veen, hun ervaringen met de fysieke strijd, het mentale herstel en de onzekere weg terug. Maar ze hebben het ook over vriendschap, veerkracht en de onschatbare steun van hun omgeving en de medische wereld. 

Onbeschrijflijk en kippenvelDe trainer van het eerste elftal, Dennis van der Steen, maakte het beide keren mee. “Onbeschrijflijk en kippenvel”, zo omschrijft hij beide momenten. “Bij de KNVB-opleidingen krijg je niet mee hoe je hier als trainer mee om moet gaan. Je moet ervoor zorgen dat je goed met elkaar communiceert en bij elkaar blijft. Dat is niet makkelijk, want je zit in de wedstrijdadrenaline en bent erna de regie volledig kwijt. Je schrikt enorm en eigenlijk weet niemand wat er gebeurt.” 

Misvatting

Voor Bas en Nikki staat het boek ook ergens voor. “Iedereen denkt altijd: dit overkomt mij niet”, begint Nikki, die dat een grote misvatting vindt. Het overkwam hem tijdens een door 2000 toeschouwers bezochte bekerfinale in Oisterwijk. “Het is ons gebeurd op een moment in ons leven dat wij heel fit zijn en niet twijfelden over onze gezondheid.” 

Dit boek neemt je mee naar de donkerste momenten, maar laat ook zien welke krachtige lessen ze eruit haalden en hoe je zelfs na een klap van het lot weer op kunt staan. 

Louis van Gaal reageerde al op het verschijnen van het boek. ‘Ongelooflijk wat voor impact een hartstilstand heeft. Mooi dat Bas en Nikki hun heftige ervaringen ombuigen naar een positieve missie.’ Tijdens een sessie bij het tv-programma van Carrie ten Napel bij Omroep Max leverde ook Youp van ’t Hek een bijdrage. Ook hij had ooit hartklachten. “Wat een bijzonder verhaal. Ik denk dat ik geen lid van Achilles Veen wordt.”

Wout Pluijmert

Laatste nieuws

(foto: RWS)
Nieuws 5 uur geleden
Regiogemeenten rondom Merwedebrug A27 eisen actie van Rijkswaterstaat: ‘Huidige situatie is gevaarlijk’
Archieffoto van dode vissen in een sloot.
Nieuws 13 uur geleden
Dode vissen of watervogels gevonden? Bel het waterschap
De trauma-arts werd ingezet bij bij de behandeling van het slachtoffer.
update 14 uur geleden
Vrouw overleden bij woningbrand in Dussen: geen sprake van misdrijf
Beeld ter illustratie.
Nieuws 21 uur geleden
Slimme verlichting: gemeente Altena pakt onveilige fietsroutes in buitengebied aan

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 17 aug, 11:35
Collectanten gezocht voor Nierstichting in Wijk en Aalburg
Oefenen met hardlopen.
Nieuws 17 aug, 11:26
Altena Road Runners start beginnerscursus hardlopen in Sleeuwijk
De barbeque.
Nieuws 17 aug, 11:22
Buurtbusvereniging Hank viert 25-jarig bestaan, maar zoekt dringend vrijwilligers
Kozakken Boys O23 won de Altena Cup in 2025.
Sport 17 aug, 07:30
Altena Cup dinsdagavond 18 augustus van start
Archieffoto van Raïsa Schoon (boven) en Katja Stam.
Sport 16 aug, 15:35
Werkendamse Raïsa Schoon wint EK beachvolleybal: Spaans duo wordt in finale verslagen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen