Biesboschdag in het centrum van Werkendam.
Biesboschdag in het centrum van Werkendam. Foto: Bart Stoutjesdijk

Biesboschdag in september brengt ambachten, vis en muziek naar het centrum van Werkendam

Nieuws

Werkendam - De jaarlijkse Biesboschdag vindt zaterdag 26 september plaats op de Hoogstraat in Werkendam. Van 09:30 tot 16:30 uur is er van alles te beleven in het centrum.

Lokale ondernemers presenteren hun producten aan het publiek, en ambachtslieden laten zien hoe zij hun vak uitoefenen. Zo zijn er onder meer een smid, mandenvlechter en pottenbakker aanwezig.

"Voor de kinderen is het leuk om deze ambachten te zien. De nieuwe generatie weet vaak niet meer hoe het er vroeger aan toe ging, wat het leuk maakt om ze kennis te laten maken met de ambachten", zegt Arie Potters van Maatwerk-Event, organisator van de dag in opdracht van BIZ Centrum Werkendam.

Vers gebakken poon op vuurduveltjes

Het authentieke hart van de Biesboschdag blijft het visbakken. Cultuurhistorische vereniging De Ouwe Drijverschuit bakt dit jaar opnieuw poon op zogeheten vuurduveltjes of gasbranders op de Hoogstraat. Het publiek kan de gebakken vis kopen. Daarnaast is er een separate palingroker aanwezig.

Muziekfestival op het Merweplein

Tegelijkertijd vindt op het Merweplein een muziekfestival plaats, van 12:00 tot 18:30 uur. Drie shantykoren treden op: Shantykoor De Biesbosch, Havenkoor Vissershang en Meidenkoor Woestgenoegen. Ook Mariska Visser, Kevin Madero en de Werkendamse zanger Willem de Jong staan op het programma.

Actiemarkt voor de Zending

De Hervormde Kerk organiseert op dezelfde dag een actiemarkt ten behoeve van de Zending, op het parkeerterrein aan de Kerkstraat, aangrenzend aan de Hoogstraat. Op deze rommelmarkt zijn spullen, hapjes en drankjes te koop en zijn er diverse activiteiten.

"Het wordt een leuk en aantrekkelijk evenement om rond te snuffelen en er is genoeg te doen", aldus Potters.

Biesboschdag in het centrum van Werkendam.

Laatste nieuws

Biesboschdag in het centrum van Werkendam.
Nieuws 50 minuten geleden
Biesboschdag in september brengt ambachten, vis en muziek naar het centrum van Werkendam
Kerstmarkt op het Parelplein in Rijswijk.
Nieuws 3 uur geleden
Kerstmarkt op het Parelplein in Rijswijk: organisatoren zoeken extra standhouders
De opslagplaats brandde volledig af.
112 8 sep, 13:31
Opslagplaats van Volkstuindersvereniging Sleeuwijk volledig uitgebrand, schade loopt op tot 10.000 euro
Theo van der Stelt (Kiwanis) met de vertegenwoordigers van de goede doelen.
Nieuws 8 sep, 13:27
Kiwanis haalt recordopbrengst op met beachvolleybaltoernooi in Werkendam

Advertenties uit de krant

Foto ter illustratie.
Nieuws 8 sep, 13:19
Progressief Altena stelt vragen over energiearmoede: bijna 850 huishoudens in de knel
Afbeelding
Nieuws 7 sep, 20:06
Nieuw in de app van Het Kontakt: RegioTips
Afbeelding
112 7 sep, 17:45
A27 bij Gorinchem dicht na ongeval met motorrijder en auto
Het gemeentehuis in Almkerk.
Nieuws 7 sep, 16:17
Altena breidt gemeentehuis uit: verbouwing start in oktober, publieksbalies tijdelijk naar Woudrichem
Afbeelding
foto’s 7 sep, 16:00
Trucks, tractoren en feest: de Streekdagen in Meeuwen trekken groot publiek

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen