
Maarten van der Weijden lag in het ziekenhuis na afbreken 22 stedentocht
NieuwsRegio - Maarten van der Weijden is kort na het afbreken van zijn 22 stedentocht vanwege ziekte opgenomen in het Jeroen Bosch Ziekenhuis. De olympisch kampioen openwaterzwemmen kampte met hoge koorts, een lage bloeddruk, een laag zuurstofgehalte en een hoge hartslag. Inmiddels is hij weer thuis en klachtenvrij.
Van der Weijden schrijft op Instagram dat hij zich enkele dagen niet goed voelde en koorts had. Op aandringen van zijn vriendin Anne ging hij naar de huisartsenpost. Daar werd besloten hem door te sturen naar de spoedeisende hulp van het Jeroen Bosch Ziekenhuis.
Volgens Van der Weijden was sprake van een septische reactie, waarschijnlijk veroorzaakt door een bacterie. Welke bacterie de klachten heeft veroorzaakt, is nog niet vastgesteld. De behandeling met antibiotica sloeg aan. Na twee dagen mocht hij het ziekenhuis verlaten.
De zwemmer zegt dankbaar te zijn dat zijn vriendin erop aandrong medische hulp te zoeken. Ook bedankt hij de verpleegkundigen en artsen van het Jeroen Bosch Ziekenhuis voor de zorg.
Laatste grote zwemtocht
De 45-jarige Van der Weijden begon vorige maand aan wat hij had aangekondigd als zijn laatste grote zwemtocht. Hij wilde daarmee geld inzamelen voor onderzoek naar kanker. De tocht, die hij na enkele dagen vanwege ziekte moest staken, zou langs 22 steden gaan. Aanvankelijk zou hij onder meer Woudrichem aandoen.
Van der Weijden werd in 2008 olympisch kampioen op de 10 kilometer openwaterzwemmen. Hij overwon zelf leukemie en zet zich sinds het einde van zijn zwemcarrière in voor kankeronderzoek. Met zijn verschillende zwemtochten heeft hij inmiddels bijna 18 miljoen euro opgehaald.





















