
Zanger Menzo Kortland gaat viraal: van ruzie naar sushi
NieuwsWoudrichem – Toen de Woudrichemse volkszanger Menzo Kortland (35) een week geleden een Instagrampost plaatste met een stukje van zijn videoclip, kon hij niet vermoeden dat juist deze scène de hele wereld over zou gaan.
“Tijdens het filmen van de clip voor ‘Sukkel in Amsterdam’ heb ik zelf ook wat foto’s en filmpjes met mijn eigen telefoon gemaakt van achter de schermen. Die filmpjes stonden op mijn telefoon, maar ik had er nog niks mee gedaan.”
“Omdat mijn volgende plaat er over anderhalve maand aankomt, leek het me leuk om elke week iets te delen over ‘Sukkel in Amsterdam’ en mensen een kijkje achter de schermen te geven.”
Populaire Amsterdammers
In het liedje zingt Menzo over zijn ex, die een Amsterdammer verkiest boven hem. Zij wordt op haar beurt bedrogen door de Amsterdammer.
In een eerder interview met deze krant vertelde Menzo dat hij met ‘Sukkel in Amsterdam’ een antwoord wilde geven op liedjes zoals ‘Amsterdam’ van Flemming en verschillende liedjes van Lil’ Kleine.
“Die liedjes hebben allemaal de boodschap: maak het uit met je vriend en ga met mij mee naar de hoofdstad. De populaire jongens in Amsterdam uit die liedjes zijn influencers, hebben een koophuis en rijden in een Birò. Ik had er nog nooit van gehoord, maar dan ben je blijkbaar het mannetje”, zei hij daar toen over.
Reacties van voorbijgangers
In de videoclip zien we de ex van Menzo die naar ‘haar’ Amsterdammer gaat en daar vervolgens een andere vrouw treft. Ze schreeuwen tegen elkaar en maken flink ruzie.
“De cameraman heeft deze scène zowel vanaf buiten als binnen gefilmd. Toen hij binnen aan het filmen was, ben ik met mijn telefoon buiten gaan filmen.”
“Het raam stond open en ik was benieuwd naar de reacties van voorbijgangers. Door iets te zeggen als ‘Dit kan alleen in Amsterdam’ gooide ik nog wat olie op het vuur en mensen bleven staan om te kijken wat er gebeurde.”
“Dat filmpje, van een vrouw die voorbij loopt en verbaasd omhoog kijkt, heb ik gedeeld op mijn Instagram. En toen ging ik ineens viraal.”
In scène gezet
De reacties laten zien dat niet iedereen door lijkt te hebben dat de ruzie in scène is gezet. ‘Hoe zorgwekkend is het als we de ruzie van een ander als entertainment behandelen’ en ‘Waarom film je dit en zet je dit online?’.
Anderen zien er juist de lol wel van in: ‘Hij had normale melk gehaald in plaats van havermelk’, suggereerde iemand.
Uit de vele reacties waaronder ‘vertaling weergeven’ staat, blijkt dat het filmpje de hele wereld overgaat.
Nieuwe volgers
“Ik zag reacties uit Spanje, China, Amerika, Japan en Frankrijk. Het ging maar door. Binnen 36 uur was de post meer dan 14 miljoen keer bekeken en inmiddels hebben in de afgelopen week bijna 17 miljoen mensen dit shot gezien. Echt bizar.”
“Steeds als ik op mijn telefoon keek, had ik er weer nieuwe volgers en duizenden likes bij. Ik voelde alsof ik even in de schoenen van Jake Paul stond. Hij is dit misschien gewend, maar voor zo’n plattelandsjongen als ik, is dit best bijzonder. Mij zal dit niet zo vaak meer gebeuren, of ik moet meer ruzies in scène gaan zetten”, lacht Menzo.
Boekingen
Dat hij nu tot in Japan naam maakt is natuurlijk leuk, maar levert het concreet ook iets op? Menzo moet lachen.
“Op basis van alleen deze video ga je me natuurlijk niet boeken, dus het gaat erom dat mensen doorklikken op mijn profiel. Een Argentijnse komiek heeft bijvoorbeeld mijn eerste liedje ‘Viva Maria’ helemaal ontleed. Dat leverde veel nieuwe volgers uit Spaanstalige gebieden op.”
“Na dit interview heb ik een gesprek over een boeking in Oostenrijk en via het boekingsbureau hoorde ik iets over aanvragen vanuit Amerika en Spanje. We moeten nog maar zien of dat doorgaat, maar ik zie dat wel zitten.”
Nieuwe muziek
Het online zetten van het filmpje begon natuurlijk allemaal om een aanloopje te nemen naar de nieuwe single die naar verwachting in oktober uitkomt. Toch kan Menzo daar nog niet te veel over vertellen.
“Zelfs de titel kan ik nog niet vertellen en dat heeft er alles mee te maken dat we daar nog een knoop over moeten doorhakken. Gaan we voor een langere titel die de lading goed dekt of gaan we voor kort en catchy? Nog eventjes geduld dus”, besluit hij met een knipoog.





















