
Muzikaal feestje ter ere van 25-jarig dirigentschap van Anneke Konings-Kros
Nieuws 54 keer gelezenNieuwendijk – ‘Juf’ Anneke is al vijfentwintig jaar het vertrouwde gezicht op de bok voor het Nieuwendijkse fanfareorkest ‘Overwinning Na Strijd’. Dit zilveren jubileum vraagt natuurlijk om een muzikaal feestje, en dat zal op zaterdag 30 mei worden gehouden in de sporthal bij het dorpshuis Tavenu. Met als spektakelstuk een Reünieconcert van een 100-koppig orkest gevuld met muzikanten die in de loop der jaren met ‘De Juf’ hebben samengewerkt.
Behalve de Nieuwendijkse fanfare dirigeert en dirigeerde Anneke in die periode diverse andere fanfare- en harmonieorkesten, dichtbij en verder weg.
100-koppig reünieorkest
Om dit jubileum te vieren ontstond het idee om die verenigingen aan te schrijven en de muzikanten daar te vragen mee te spelen in het 100-koppig Reünieorkest. Ook werden de oud-leden van O.N.S. met dezelfde vraag benaderd.
Het resultaat mag er zijn: op zaterdagavond 30 mei zal dit enorme orkest een prachtig muzikaal programma brengen.
Mengelmoes
“Dat gaat vast heel bijzonder worden”, glundert Anneke. “Maar ook een uitdaging, want het orkest is een mengelmoes van fanfare- en harmoniebezetting. Tel daar de grootte van dit orkest bij op, en het kan niet anders of dat gaat fantastisch klinken!”
Al maandenlang wordt er naar dit grootse moment toegewerkt, want zoiets vergt nogal wat organisatie en voorbereiding. Naarmate de datum dichterbij komt stijgt de spanning, en op de repetitieavonden sluiten steeds meer muzikanten aan om de muziek mee in te studeren. Dat levert alvast de nodige voorpret op. Op 30 mei zal er met het complete orkest de hele dag nog aan de muziek worden gewerkt, zodat het concert zal klinken als een klok.
Bijzonder
“We zijn ontzettend blij met Anneke als onze dirigente”, vertelt voorzitter Sven Verbeek. “Onze eigen Nieuwendijkse Juf al ruim vijfentwintig jaar voor ons orkest. Dat is best wel heel bijzonder; het gebeurt niet heel vaak dat een dirigent zo lang aan een vereniging verbonden blijft.”
Niet op elkaar uitgekeken
“Voor O.N.S. zelf is het dan weer niet zo bijzonder, want Anneke is pas de vierde dirigent in de 92 jaar dat de fanfare bestaat. De vriendschappelijke en vertrouwde sfeer binnen de vereniging zorgt er blijkbaar al vanaf het begin voor dat we aan elkaar gehecht raken en zeker niet op elkaar uitgekeken raken.”
Ik ben er zo ingerold
“Ik heb niet eens gesolliciteerd, ik ben er zo in gerold!” lacht Anneke.
Invaldirigent
“We waren net in Nieuwendijk komen wonen, en onze kinderen werden lid van O.N.S. Zo gebeurde het dat ze mij konden vragen om een keer in te vallen om te dirigeren als de toenmalige dirigent een keertje niet kon.”
“Kort daarop stopte die dirigent ermee, en toen vroeg Cees Branderhorst die toen de voorzitter was of ik de nieuwe dirigent wilde worden. Natuurlijk hartstikke handig dat een dirigent in hetzelfde dorp woont. Moet ik dan niet solliciteren, vroeg ik? Welnee zei Cees, het gaat toch prima!”
Collectieve geheugen
In die vijfentwintig jaar zijn er vele concoursen, concerten en grotere projecten uitgevoerd die volle zalen trokken en goed in het collectieve Nieuwendijkse geheugen zijn blijven hangen.
Twee grote Proms-concerten, Bevrijdingsconcerten, twee keer een Nieuwendijkse versie van het populaire Maestro-televisieprogramma, en nog veel meer.
Voor het dorp
“Behalve het wekelijks musiceren voor ons eigen plezier proberen we steeds ook iets moois en aantrekkelijks voor het dorp neer te zetten”, sluit Sven af.
“En dat gaan we op 30 mei ook zeker weer doen!”
Kaartverkoop
Kaartjes voor deze bijzondere avond kosten slechts vijf euro, en zijn verkrijgbaar bij De Juf’s Muziekwinkel, via de leden, of te bestellen via info@fanfare-ons.nl.
Tickets zijn ook bij de entree te koop op de avond zelf. Het concert vindt plaats op zaterdagavond 30 mei 2026 in Tavenu, Singel 16A te Nieuwendijk. Het concert begint om 20:00 uur, de zaal is open vanaf 19:30 uur.
Foto:
De jubilerende dirigent Anneke Konings met twee andere jubilarissen van de fanfare, Coen Biesheuvel 60 jaar lid en Louisa Bataille 25 jaar lid.





















