Afbeelding
Foto: Archief

Omloop van de Biesbosch: lopers rennen door kreken en rivierengebied bij Werkendam

Nieuws 92 keer gelezen

Werkendam - Het comité Omloop van de Biesbosch organiseert op donderdag 8 mei een hardloopwedstrijd door Nationaal Park De Biesbosch. Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van 500 meter tot 10 kilometer.

Het parcours loopt door een rivierengebied met bruggetjes en kreken, aangelegd binnen het project Ruimte voor de Rivieren. De start- en finishlocatie ligt aan de Noordwaardweg, 1,5 kilometer oostelijk van Lijnoorden 15 in Werkendam.

Wie navigeert via Google Maps of een andere routeplanner, kan het Biesbosch Museum aan de Hilweg 2 in Werkendam invoeren en daarna nog twee kilometer de Lijnoorden volgen. Parkeren kan langs de Lijnoorden.

Jeugd en senioren

De jeugd start om 18:30 uur en loopt afstanden van 500 meter tot 2.000 meter, ingedeeld naar leeftijdscategorie van 0 tot 15 jaar. Jongeren van 16 tot 19 jaar komen in een apart klassement uit.

Senioren starten om 19:30 uur en lopen 5 of 10 kilometer. De 10 kilometer is bedoeld voor deelnemers vanaf 16 jaar en telt meerdere leeftijdscategorieën voor mannen en vrouwen.

Vooraf inschrijven verplicht

Meedoen kan alleen via voorinschrijving, uiterlijk op woensdag 7 mei 2026. Inschrijven gaat via www.inschrijven.nl, zoeken op ‘Omloop van de Biesbosch’.

Het inschrijfgeld bedraagt 12 euro voor senioren en 7 euro voor de jeugd. Het maximale deelnemersveld bestaat uit 350 lopers.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 2 uur geleden
Nieuwe spelotheek in Giessen: duurzaam speelgoed huren in plaats van kopen
Afbeelding
Nieuws 2 uur geleden
Omloop van de Biesbosch: lopers rennen door kreken en rivierengebied bij Werkendam
Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
Iets leuks doen op Koningsdag? Dit is er allemaal te doen in Altena
Cindy (l), Elisabeth (m) en Judita met hun Impact Award.
Nieuws 26 apr, 10:55
Geen prikangst meer dankzij slide-and-fly-game: ‘70% van de kinderen is bang voor een prik’

Advertenties uit de krant

Imkers Peter (l), Wim (m) en Toon (r) maken zich zorgen over de toename van de geelpoothoornaar.
Nieuws 25 apr, 08:12
Imkers maken zich zorgen om de bestrijding van de geelpoothoornaar: ‘Zonder hulp zullen er straks 20.000 nesten zijn’
Afbeelding
Nieuws 24 apr, 15:31
Jarenlang vrijwilliger en nu in het zonnetje: 29 Altenaren krijgen een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt
Afbeelding
Nieuws 23 apr, 17:22
Altena krijgt eigen Old Stars-evenement: walking football voor 60-plussers op sportpark Almkerk
Foto ter illustratie.
Nieuws 23 apr, 15:18
Salons in Nieuwendijk krijgen ademruimte: handhaving wordt tijdelijk bevroren
Afbeelding
Nieuws 23 apr, 10:54
Kinderen leren vissen bij HSV De Biesbosch: eerste workshop meteen volgeboekt

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen