
Wijnand Veth wordt Klimaatburgemeester van Altena: ‘Door je tuin slim aan te passen help je het klimaat’
Nieuws 4.183 keer gelezenAltena - Wijnand Veth (54) uit Nieuwendijk zet zich in als Klimaatburgemeester om inwoners te inspireren voor klimaatacties. Hij doet mee aan de landelijke Klimaatweek die tot 16 november duurt.
De 54-jarige Veth wil mensen laten zien dat ze zelf oplossingen voor het klimaat in handen hebben. “Door je tuin en waterbeheer slim aan te passen, maak je je eigen omgeving klimaatadaptief en zorg je voor voedsel voor mens en dier”, zegt Veth. Hij verlaagde zijn waterverbruik naar minder dan 100 liter per persoon per dag, terwijl het landelijke gemiddelde 130 liter is.
Bijna 300 klimaatburgemeesters actief
Tijdens de Klimaatweek doen bijna 300 Klimaatburgemeesters mee, samen met honderden gemeenten, bedrijven en organisaties. De week vraagt aandacht voor een beter klimaat door lokale acties. Van workshops energiebesparing tot zwerfafvalacties: elke bijdrage telt.
“Tijdens de Klimaatweek laten mensen overal in Nederland zien dat verduurzamen iets is dat we samen doen”, zegt Eva van der Weiden, directeur van organisator Klimaatstichting HIER. “Op lokaal niveau wordt de meeste verandering teweeggebracht.”
Eretitel voor actieve inwoners
Klimaatburgemeester is geen officiële functie binnen het gemeentebestuur, maar een eretitel binnen de campagne. Het biedt actieve inwoners een podium om hun inzet zichtbaar te maken en anderen te inspireren. Er kunnen meerdere Klimaatburgemeesters actief zijn in één gemeente.
Veth maakte zijn tuin eetbaar om de biodiversiteit te vergroten. “Zo creëer ik voedsel voor mens en dier”, zegt hij.
Meer informatie over activiteiten tijdens de Klimaatweek staat op www.klimaatweek.nl.






















