
Drie loopeenden in Sleeuwijk gedood door loslopende hond
NieuwsSLEEUWIJK • Drie loopeenden op het erf van een woning aan de Rijksstraatweg in Sleeuwijk zijn donderdagmiddag doodgebeten door een loslopende hond. De eenden, die vrij rondliepen bij het witte huis onderaan de dijk, waren een vertrouwd beeld in de buurt.
De eigenaren, Maran en Clint, ontdekten tot hun grote schrik dat een Engelse Springer Spaniël de dieren had aangevallen.
Geliefd in de buurt
Het verlies raakt niet alleen hen, maar ook omwonenden en voorbijgangers. De eenden waren geliefd in de buurt, waar ze regelmatig werden gevoerd en bewonderd.
Volgens Maran en Clint waren de loopeenden niet zomaar dieren: ze waren huisdieren die door de kippen waren uitgebroed en met de hand tam waren gemaakt. “Dat krijgen we niet meer terug”, aldus de eigenaren, die benadrukken hoeveel verdriet dit voor hen heeft veroorzaakt.
Oprechte excuses
De eigenaren van de hond hebben hun oprechte excuses aangeboden en Maran en Clint schadeloos gesteld. “Alles is in goede samenspraak verlopen, en daar zijn wij als eigenaren van de eenden heel dankbaar en begripvol voor”, laten zij weten.
Alert blijven
De eigenaren doen een oproep aan hondenbezitters om alert te blijven, ook als een hond normaal rustig en gehoorzaam is. Jachthonden blijven instinctief reageren, hoe braaf ze ook lijken.






















