
Schouten Europe gaat fabriek bouwen in India
Algemeen 2.354 keer gelezenGIESSEN • Schouten Europe heeft in India een overeenkomst gesloten met een grote voedselproducent voor de bouw van een fabriek voor de productie van vleesvervangers. Dit gebeurde tijdens een Nederlandse handelsmissie naar India, waarbij ook premier Rutte en een viertal ministers aanwezig waren.
Henk Schouten, directeur Schouten Europe: "In Nederland besteden we de productie uit, maar in India lukte dat niet. We kregen niet genoeg grip op het proces en de kwaliteit. Nu gaan we samenwerken met LT Foods, een hele grote partner die ook in Rotterdam zit. En door de samenwerking met Incluvest en Woord en Daad kunnen we ook van betekenis zijn voor de gezinnen van de boeren en de arbeiders. Als dit lukt is het echt een droom die uitkomt." Schouten Europe is een Nederlands familiebedrijf dat vleesvervangers ontwikkelt en produceert op basis van plantaardig eiwit. "In India eten veel mensen geen vlees. Daarom is de Indiase markt interessant voor ons."
Fair Factory concept
De fabriek in India wordt ingebed in het Fair Factory concept, ontwikkeld door Woord en Daad en Incluvest. De nieuwe fabriek levert direct werkgelegenheid op en verzekert kleine boeren in de omgeving van een stabiele afzet van hun producten tegen een eerlijke prijs. Aan deze boeren worden trainingen aangeboden waardoor ze in staat zijn hun productie te verhogen en de kwaliteit ervan te verbeteren. De fabriek heeft direct impact op alle betrokkenen bij de fabriek. Fabrieksmedewerkers, boeren, financiers en management werken samen op basis van gedeelde ethische principes, zoals gezamenlijke verantwoordelijkheid, zorgvuldige omgang met mensen en natuur, gelijkwaardigheid in de samenwerking en een open cultuur.
Overeenkomst
De overeenkomst is op de eerste dag van de handelsmissie ondertekend door de drie betrokken partijen. De Fair Factory-uitgangspunten maken deel uit van de overeenkomst. Daarmee is een belangrijke stap gezet voor de bouw van deze fabriek. Wietse van Tilburg van Woord en Daad: "Het is mooi samenwerken met partijen die volgens dezelfde principes zaken willen doen. IMVO is niets iets wat er bij wordt geplakt, maar wat integraal onderdeel is van de bedrijfsstrategie."






















