
Dubbel damgoud voor basisschool De Bron bij NK Schooldammen
Sport FotoseriesMolenaarsgraaf - Basisschool De Bron uit Molenaarsgraaf heeft zaterdag een fraai resultaat behaald tijdens het Nederlands Kampioenschap Schooldammen. Zowel bij de pupillen (groep 7-8) als de welpen (groep 5-6) wist de school de nationale titel te veroveren.
Voor De Bron is dit een prestatie die opnieuw onderstreept dat er al jarenlang op hoog niveau wordt gedamd. In zowel 2022 als 2023 pakte de school ook al de dubbel. In 2024 zat het er net niet in, maar dit jaar stonden beide teams weer bovenaan het podium.
Pupillen
In Hoornaar gingen 30 pupillenteams uit het hele land de strijd aan. Alleen de beste teams uit de voorrondes mochten deelnemen. De Bron en de Calvijnschool uit Ederveen werden vooraf als kanshebbers gezien en maakten die verwachting waar. Na drie winstpartijen volgde in ronde vier de onderlinge confrontatie, die eindigde in een spannende 4-4. In de ronden daarna wist De Bron al haar wedstrijden te winnen, terwijl de Calvijn punten liet liggen. Daarmee eindigde De Bron met drie matchpunten voorsprong als kampioen.
De Wartburg uit Woudenberg eindigde als derde. Ook andere scholen uit de regio draaiden mee in de top. De Fakkel uit Goudriaan behaalde een mooie zesde plaats, en De Groen van Prinsterer uit Oud-Alblas eindigde als achtste. Beide teams begonnen het toernooi als outsiders, maar een plek in de top 10 is een knappe prestatie.
Welpen
Bij de welpen, die hun toernooi speelden in Bodegraven, nam De Bron deel met twee teams. Het eerste team begon goed met drie overwinningen. In de vierde ronde werd er gelijkgespeeld tegen De Fontein uit Hoogeveen (4-4). Daarna volgde een belangrijke overwinning op De Groen van Prinsterer uit Oud-Alblas, waarna De Bron ook de resterende wedstrijden wist te winnen. Door het puntverlies van andere teams stond de titel al vóór de laatste ronde vast. In de afsluitende wedstrijd werd er nog gelijkgespeeld tegen De Fakkel uit Goudriaan. De tweede plaats ging naar De Fontein uit Putten, met het brons voor de Eben Haëzerschool uit Hollandscheveld.
Het tweede team van De Bron kende een lastige start, maar wist zich in de middag goed te herpakken. Zij sloten het toernooi af op de 14e plaats.
Ook bij de welpen kwamen scholen uit de regio goed voor de dag. De Groen van Prinsterer eindigde als vierde, De Fakkel uit Goudriaan werd zevende, en de Eben Haëzer uit Nieuwpoort behaalde een keurige tiende plek.
Feestelijk onthaal
Bij terugkomst op school werden de teams feestelijk ontvangen. De rode loper lag uit en onder applaus van ouders, leerkrachten en familieleden werden de spelers in het zonnetje gezet. De wethouder van de gemeente Molenlanden sprak de jonge dammers toe en prees hun inzet en sportieve houding. Ook de damtrainers kregen waardering voor hun betrokkenheid en begeleiding.
Zaterdagavond zijn de winnende teams op school getrakteerd op een frietje, waarbij ook beide damtrainers, Jeroen Schakel en Sipke Veenstra, werden bedankt voor hun maandenlange inzet.
Maandag zijn de winnende teams op het plein gehuldigd door alle kinderen en ouders. Tevens werden ze toegesproken door burgemeester Theo Segers van de gemeente Molenlanden.
































