Afbeelding
Foto: Stockfoto 123RF

Bijna 50 startersleningen in ruim twee jaar: maximum bedrag van 30.000 euro is volgens wethouder nog voldoende

Nieuws

Molenlanden - Bijna vijftig keer is er in ruim twee jaar gebruik gemaakt van de starterslening in Molenlanden. Ondanks de stijgende woningprijzen ziet het gemeentebestuur (nog) geen aanleiding om de regeling aan te passen.

Maximaal 30.000 euro extra lenen bij de gemeente om zo de eerste stap op de woningmarkt te maken. De startersregeling die halverwege 2024 startte kan op veel belangstelling rekenen. ‘Er zijn 54 aanvragen ingediend, waarvan 47 daadwerkelijk zijn toegekend’, reageert wethouder Arco Bikker op vragen van de SGP over dit onderwerp. Hij verwacht dat het resterende budget van 229.400 euro niet toereikend zal zijn om volgend jaar aanvragen te voldoen.
Voor zo’n lening komen woningen tot maximaal 370.000 euro in aanmerking. De SGP vroeg zich af dit gezien het feit dat huizenprijzen nog steeds in de lift zitten toereikend is. Het gemeentebestuur houdt de regeling nu tegen het licht, stelt de wethouder. ‘We verwachten u in het eerste kwartaal van 2027 over de resultaten daarvan te informeren.’

Ook wilde de SGP weten of het maximum van 30.000 euro aansluit bij wat starters nodig hebben. ‘Dit lijkt op dit moment voldoende om het financieringsgat te dichten. Vanuit de markt horen we geen signalen dat dit bedrag niet voldoende zou zijn.’

Laatste nieuws

Beeld van een streekbus van Qbuzz in de Alblasserwaard ter illustratie.
Nieuws 15 minuten geleden
Buurtbus 705 slaat vier haltes over in Hoornaar en Hoogblokland door werkzaamheden A27: dit zijn de alternatieven
Van links naar rechts: Caroline de Jong, Pauline Mijnders-Flach en Jan Mijnders.
Nieuws 47 minuten geleden
Echtpaar achter drogisterij Flach in Stolwijk neemt winkel in Giessenburg over
Afbeelding
Nieuws 1 uur geleden
Bijna 50 startersleningen in ruim twee jaar: maximum bedrag van 30.000 euro is volgens wethouder nog voldoende
Het historische centrum van vestingstad Nieuwpoort.
Nieuws 1 uur geleden
Meedenken over Nieuwpoort en Langerak in 2050: inwoners en ondernemers zijn welkom op 28 oktober

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 2 uur geleden
Oud-postbode blikt terug op zijn werk bij Anbo/Pcob Liesveld
Het kampioensteam.
Sport 2 uur geleden
Meisjes MO-11 van sv Noordeloos ongeslagen kampioen
De overhandiging van de cheque.
Sport 2 uur geleden
Cheque Rabo Club Support-actie van bijna 2.000 euro voor VVAC
Het kampioensteam van Triade J6.
Sport 2 uur geleden
Kampioenstitels voor jonge korfballers Triade J6 en J3
Afbeelding
Zakelijk 2 uur geleden
Negen jachthoornblazers laten van zich horen bij de Burgemeester in Bleskensgraaf

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen