André Hoogendoorn spreekt tijdens een protestactie tegen de komst van asielzoekers in Nieuw-Lekkerland de demonstranten toe.
André Hoogendoorn spreekt tijdens een protestactie tegen de komst van asielzoekers in Nieuw-Lekkerland de demonstranten toe. Foto: Geurt Mouthaan

Molenlanden krijgt er een sociaal conservatieve politieke partij bij: basis is onvrede over asielbeleid

Nieuws Asielopvang Molenlanden

Molenlanden - De nieuwe politieke partij met de werknaam Nieuwe Molenlandse Partij in oprichting zorgt voor een derde lokale partij in de gemeente Molenlanden. De aanleiding: de teleurstelling over de manier waarop de lokale politiek is omgegaan met de zoektocht naar locaties voor asielopvang in Molenlanden.

De basis van de Nieuwe Molenlandse Partij i.o. ligt in Nieuw-Lekkerland. De onrust en de onvrede over de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum aan het Koggeplantsoen brachten de wens op tafel om een eigen politieke partij op te richten.

De slaafse volgzaamheid aan de landelijke overheid is schokkend

‘Gedurende het hele proces van de zoektocht naar AZC’s door het gemeentebestuur heeft geen enkele politieke partij, zelfs geen lokale politieke partij, de belangen van de eigen inwoners op de eerste plaats gezet’, stellen de initiatiefnemers in de eerste nieuwsbrief, die in juli werd verstuurd.

‘De serieuze zorgen die geuit werden zijn weggezet als de angst voor het onbekende’, vervolgen zij. ‘De slaafse volgzaamheid aan de landelijke overheid is schokkend. Volgzaamheid aan een landelijke overheid welke niet in staat is de instroom te beperken en de integratie af te dwingen waardoor de Nederlandse cultuur, de veiligheid en de saamhorigheid in de samenleving zwaar onder druk (komen te) staan.’

Het artikel gaat onder de link verder.

Sociaal conservatief

Het lukte net niet om op tijd klaar te zijn voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart. De voorbereidingen gingen echter verder. Uitgangspunt van de oprichters is een sociaal conservatieve partij die staat voor de cultuur die gebaseerd is op de christelijke normen en waarden.

‘Mannen en vrouwen, hoewel verschillend, zijn gelijkwaardig. Deze normen en waarden koesteren wij en zullen die ook beschermen en behouden. Wij staan voor de vrijheid van Molenlanders om zelf te kiezen wat zij geloven. Ideologieën die onze normen, waarden en cultuur niet respecteren en zelfs willen ondermijnen zijn niet welkom.’

Appgroep ‘Nieuwlekkerland veilig’

De initiatiefnemers (Ab Boer, André Hoogendoorn, Ruben Hoogendoorn en Karin van Popering-Boer) zochten en vonden meerdere medestanders. Via de appgroep ‘Nieuwlekkerland veilig’ deelden zij een startnotitie, die volgens hen veel positieve reacties opleverde.

Met acht mensen is een selectiegesprek gevoerd. ‘Ondanks dat we van alle kandidaten een positief beeld hadden, hebben we uiteindelijk vijf mensen geselecteerd om deel te nemen aan het kernteam dat de Nieuwe Molenlandse Partij i.o. verder vorm gaat geven.’

Werven van leden

De komende maanden gaat dit kernteam aan de slag met onder meer het opzetten van social mediakanalen, de definitieve naamgeving van de partij, het organiseren van een of meerdere evenementen om de partij te lanceren, het werven van leden en het bezoeken van doelgroepen als verenigingen, ouderen, boeren en zorginstellingen.

Eén van de doelen is daarnaast het verbreden van de basis. ‘We willen alle inwoners van Molenlanden vertegenwoordigen, rekening houdend met de verschillen per kern. Daarom zetten we ons ervoor in om in zoveel mogelijk kernen een (actieve) vertegenwoordiging te hebben.’

Contacten met inwoners van Arkel en Hoogblokland

Daarvoor wordt onder meer gekeken naar de dorpen waar ook verzet was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. ‘Momenteel zijn er contacten met mensen uit Arkel en Hoogblokland. Met een aantal mensen uit Arkel is inmiddels een tweede gesprek gepland.’

Voor meer informatie of aanmelden als lid: nieuwemolenlandsepartij@gmail.com.

De reactiemogelijkheid onder dit artikel is uitgeschakeld. Helaas hebben we hiertoe moeten besluiten op basis van het in de reacties steeds verder afnemende respect voor elkaar en het veelvuldig tegenkomen van onder meer beledigingen, racisme, grof taalgebruik en het ‘op de persoon spelen’. De hoeveelheid en intensiteit van de discussies maakt het voor de redactie onmogelijk om effectief te kunnen modereren.

Laatste nieuws

De protestdemonstratie trok een bescheiden aantal deelnemers.
Nieuws 3 uur geleden
Zo’n 90 Hoogbloklanders komen af op gesprekssessies asielopvang: ‘Sluit na komst asielzoekers Beemdweg af’
André Hoogendoorn spreekt tijdens een protestactie tegen de komst van asielzoekers in Nieuw-Lekkerland de demonstranten toe.
Nieuws 4 uur geleden
Molenlanden krijgt er een sociaal conservatieve politieke partij bij: basis is onvrede over asielbeleid
De vijf generaties op de foto.
Nieuws 5 uur geleden
Betovergrootmoeder Adrie Verhoeff-Slingerland (92) uit Streefkerk op de foto met de 4 volgende generaties
Harm Bouter.
Sport 18 uur geleden
Shirt met nummer 10 ligt voor Harm Bouter al klaar in VS

Advertenties uit de krant

Een schets van de invulling van het terrein aan de Beemdweg, gemaakt in 2021.
Nieuws 22 uur geleden
Kopers locatie asielopvang Hoogblokland: ‘Plannen Beemdweg dateren al van jaren vóór azc’
Afbeelding
Nieuws gisteren
Actie tegen sigarettenpeuken en zwerfafval op Kleyburgplein in Nieuw-Lekkerland
Afbeelding
Nieuws gisteren
Twee agenten gewond bij aanhouding in Nieuw-Lekkerland: één gebeten, ander gevallen
Merwedebrug Gorinchem.
Nieuws gisteren
Merwedebrug de komende nachten deels afgesloten voor automobilisten, Rijkswaterstaat doet aanvullend onderzoek
Max 2,6 koeien per hectare: bij het slagen van de gebiedsgerichte aanpak geldt dit straks niet voor de regio.
Nieuws 23 jul, 09:37
Alblasserwaardse stikstofaanpak blijft overeind: ‘Voorwaarde is wel dat we resultaten kunnen laten zien’

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen