Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Vestingstad organiseert op 13 juni voor het eerst de ‘Slag bij Nieuwpoort’

Nieuws 89 keer gelezen

Nieuwpoort - In Nieuwpoort gaat op 13 juni voor de eerste keer een jaarlijks terugkerend evenement van start onder de naam Slag bij Nieuwpoort.

De gekozen datum van dit evenement heeft alles te maken met de datum waarop Nieuwpoort in 1283 haar stadsrechten heeft gekregen en zal voortaan altijd op de tweede zaterdag in juli plaats vinden. Dit om de historische datum te gedenken.

De activiteiten vinden plaats op de Binnen- en Buitenhaven en ’t Hooft, deze zijn op 13 juni voor auto en bromverkeer afgesloten.

Spelactiviteiten

Deze eerste editie staat vooral in het teken van spelactiviteiten georganiseerd door lokale verenigingen en kunnen bezoekers hun slag slaan bij diverse marktkramen

Promoten

Doel van het evenement dit jaar is vooral om Nieuwpoort/ Langerak voor bewoners en bezoekers uit de regio te promoten als levendige oude vestingstad en ze kennis te laten maken met alle lokale initiatieven en verenigingen. Zo zijn er de volgende activiteiten gepland op deze dag:

Wedstrijd traditioneel Koek Slaan. Een wedstrijd waarbij met een knuppel een taaie koek doormidden moet worden geslagen, in een minimumaantal slagen op een speciaal geprepareerd houten blok. Vanaf 14.00 kan er geslagen worden, echter de officiële wedstrijd om de beste slager van Nieuwpoort vindt plaats tussen 17.00 en 19.00 uur. De wisselbeker gaat jaarlijks rouleren.

Een kleine streekmarkt. In samenwerking met Stadsboerderij Vredebest en den Hâneker zullen diverse producten uit de streek te ontdekken zijn. In de tuin van Vredebest kunt u genieten van een borrelplank met heerlijke streekproducten en een lokaal drankje voor slechts €9,95

Sport en spel activiteiten. Lokale (sport)verenigingen zullen bezoekers kennis laten maken met hun sport of andere activiteit. Op een gratis stempelkaart kunt u punten verzamelen om in aanmerking te komen voor leuke prijzen.

Een kleedjesmarkt. Speeltuinvereniging Pippeloentje nodigt alle kinderen uit om op de Binnenhaven op hun kleedje of kraam overcompleet speelgoed tot cup cakes of noem maar op aan de man te brengen.

Amateur kunstenaars uit de regio presenteren hun creatieve producten en bieden die desgevraagd te koop aan.

De musea, en de kerk zijn gratis te bezichtigen en nodigen u graag uit om binnen te stappen. Tevens zijn er braderie/marktkramen en demonstraties in de vesting te vinden. Een en ander wordt opgeluisterd met muziek door KNA en Dj’s Jeroen van Dam en Ron Mudde en natuurlijk wordt er volop te eten en te drinken aangeboden.

Het programma
11.00 - 14.00 uur Kleedjesmarkt Binnenhaven
11.00 - 17.00 uur Overige activiteiten, Streekmarkt/Proeverij, Braderie en Sporten in de Vesting en ‘t Hooft
18.00 uur Prijsuitreiking door “de kraai” op de Dam
17.00 – 19.00 uur Wedstrijd Koek slaan
19.00 – 22.00 uur Muziek op de Dam
22.00 uur Einde evenement

Voor vragen of een aanmeldingen voor een lastminute kraam of andere activiteit: nieuwpoortmarkt@gmail.com

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 47 minuten geleden
Vestingstad organiseert op 13 juni voor het eerst de ‘Slag bij Nieuwpoort’
Het jubileumlogo van vv Schelluinen.
Sport 2 uur geleden
Vv Schelluinen viert 80-jarig bestaan uitbundig: ‘Club weer positief op de kaart zetten’
Afbeelding
Nieuws 5 uur geleden
Archeologen vinden restanten van 800 jaar oude boerderij in Ottoland: ‘Heel bijzonder’
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
Brug Lange Zijde in Ottoland dicht op 27 mei vanwege onderzoek naar geplande vervanging

Advertenties uit de krant

Afbeelding
fotoserie 20 mei, 09:34
Grote en complexe brandweeroefening in Groot-Ammers
Team 135 Goudriaan is er klaar voor.
Nieuws 20 mei, 09:17
Team Goudriaan doet dit Pinksterweekend weer mee aan de Roparun
Afbeelding
Nieuws 19 mei, 19:43
Oasen vraagt aandacht voor tijdige keuzes over nieuwe bronnen voor meer drinkwater
Baggermeisjes.
Nieuws 19 mei, 12:47
Verteltheater ‘Baggermeisje’ in het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht
Afbeelding
Nieuws 19 mei, 11:19
Hei- en Boeicopse stichting Tess wandelt mee voor dolfijntherapie bij kinderen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen