
Progressief Molenlanden teleurgesteld over komst villa’s in plaats van seniorenwoningen in Hof van Langerak
Nieuws 254 keer gelezenLangerak - Progressief Molenlanden is teleurgesteld over de gewijzigde woningbouwplannen bij het Hof van Langerak. Waar eerder dertien seniorenwoningen waren gepland, gaat de gemeente nu mee in de bouw van vijf vrijstaande villa’s.
De planwijziging werd in de afgelopen week bekend nadat geïnteresseerden per mail van de projectontwikkelaar hoorden dat het oorspronkelijke plan niet haalbaar bleek. Uit hetzelfde bericht bleek dat de gemeente inmiddels heeft ingestemd met een principeverzoek voor de verkoop van vijf vrije kavels van circa 500 vierkante meter per stuk.
Grote behoefte aan seniorenwoningen
Raadslid Peter-Erik Ywema noemt de koerswijziging een verkeerde ontwikkeling. "Juist in onze gemeente is grote behoefte aan levensloopbestendige woningen. Veel inwoners willen graag in hun eigen dorp kunnen blijven wonen als ze ouder worden. Het is daarom erg teleurstellend dat deze woningen nu plaats lijken te maken voor vijf grote villa’s", zegt Ywema.
Progressief Molenlanden heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college. De partij wil weten waarom de plannen voor de dertien levensloopbestendige seniorenwoningen niet haalbaar bleken en welke inspanningen zijn gedaan om de bouw toch mogelijk te maken. Ook vraagt de fractie waarom het college wél akkoord ging met de bouw van grote vrijstaande woningen.
Bouwen voor behoefte of voor winst?
Ywema verbindt de kwestie aan een bredere discussie over woningbouw in de gemeente. "Dit raakt ook aan een bredere vraag over woningbouw in Molenlanden. Bouwen we woningen waar inwoners echt behoefte aan hebben, of vooral woningen die financieel het meeste opleveren? Wij vinden dat de woningbouw beter moet aansluiten bij de behoeften in onze dorpen."
Progressief Molenlanden vraagt het college ook welke lessen het trekt uit deze situatie en hoe toekomstige woningbouwprojecten beter kunnen aansluiten bij de lokale woningbehoefte.




















