Het bord dat verplaatst moet worden richting De Groene Wei.
Het bord dat verplaatst moet worden richting De Groene Wei. Foto: Bert Bons

Kombord Giessenburg wordt verplaatst tijdens reconstructie van de Dorpsstraat

Nieuws 120 keer gelezen

Giessenburg – De gemeente Molenlanden gaat het bebouwde kombord aan de Neerpolderseweg pas verplaatsen als de Dorpsstraat opgeknapt wordt. Dat meldt de gemeente naar aanleiding van vragen die het CDA hierover stelde.

De gemeenteraad besloot in januari 2024 de bebouwde komgrens van Giessenburg 107 meter te verplaatsen naar de locatie ter hoogte van Neerpolderseweg 19, maar het kombord staat er nog steeds niet. Raadslid Wout de Jong (CDA) stelde daarover vragen aan het college.

Verkeersveiligheid verbeteren

Het doel van de beslissing om het bord te verplaatsen, was de verkeersveiligheid ter hoogte van De Groene Wei te verbeteren. Inmiddels zijn we ruim twee jaar verder, maar het kombord staat nog altijd op de oude plek. Wel geldt door tijdelijke bebording op die locatie al een maximumsnelheid van 30 km/uur vanaf de vastgestelde komgrens.

Het college legt uit dat de verplaatsing door meerdere overheden moet worden goedgekeurd. Eind april ondertekenen de gemeente en het waterschap een overeenkomst voor de overdracht van wegbeheer, onderhoud en eigendom. Die overeenkomst gaat daarna ter goedkeuring naar de provincie Zuid-Holland. Pas na die goedkeuring kan de volledige komgrenswijziging worden doorgevoerd.

Een concrete datum waarop het bord verplaatst gaat worden, noemt het college niet. De gemeente wil de fysieke wijziging van de bebouwde komgrens combineren met de geplande reconstructie van de Dorpsstraat, om overlast en kosten te beperken.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Een bijeenkomst in het Dorpshuis van Ottoland.
Nieuws 6 minuten geleden
Annette van Vianen stopt na 23 jaar met beheer Dorpshuis in Ottoland: bestuur vraagt input voor toekomst Dorpshuis
Afbeelding
Nieuws 27 minuten geleden
Echtpaar Vermeulen uit Nieuwpoort 60 jaar getrouwd
Bewoners van de Klimroos showen de banner.
Nieuws 42 minuten geleden
Brandwijk krijgt één dag een festival: in de Klimroos
Afbeelding
Nieuws 56 minuten geleden
Sloop van gebouwen op vier begraafplaatsen in Molenlanden

Advertenties uit de krant

Frans de Bruyn, Jan de Wit, Yvon van der Voort, Maks van Middelkoop en Bert Woudenberg. Niet op de foto staan André Boer en Arjan Kraijo.
Nieuws 1 uur geleden
Coöperatie Zouwestroom nieuwe ‘vorm’ voor opwekken van duurzame energie
Afbeelding
Nieuws 1 uur geleden
Gemeentebestuur Molenlanden geeft groen licht voor 35 woningen aan de Onderweg in Arkel
Het bord dat verplaatst moet worden richting De Groene Wei.
Nieuws 1 uur geleden
Kombord Giessenburg wordt verplaatst tijdens reconstructie van de Dorpsstraat
Het ongeluk bij Sliedrecht.
112 2 uur geleden
Veel vertraging na ongelukken op A15 bij Gorinchem en Sliedrecht
De mannen van de Koerand op een tekening.
Nieuws 15 uur geleden
Keukentafelpraat uit de polder: De Koerand geeft regionaal nieuws een eigen geluid

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen