De betrokkenen, met van links naar rechts: Maarten van Helden (Molenlanden), Jan Dirk van der Borg (Papendrecht), Margreet de Deugd (Alblasserdam), Fatih Polatli (Gorinchem), Cees Paas (Sliedrecht), Reinier Gerritsen (Kunstgebouw), Christa Hendriksen (Hardinxveld-Giessendam).
De betrokkenen, met van links naar rechts: Maarten van Helden (Molenlanden), Jan Dirk van der Borg (Papendrecht), Margreet de Deugd (Alblasserdam), Fatih Polatli (Gorinchem), Cees Paas (Sliedrecht), Reinier Gerritsen (Kunstgebouw), Christa Hendriksen (Hardinxveld-Giessendam). Foto: Ministerie Van Beeld

Zes gemeenten in de Alblasserwaard zetten gezamenlijke stap naar sterkere culturele regio

Nieuws

Regio - De gemeenten Alblasserdam, Gorinchem, Hardinxveld-Giessendam, Papendrecht, Molenlanden en Sliedrecht willen samen kunst, cultuur en erfgoed in de Alblasserwaard versterken. De wethouders ondertekenden daarom samen met Kunstgebouw een intentieverklaring voor intensievere regionale samenwerking. De ondertekening vond dinsdag plaats in Gorinchem.

Met deze intentieverklaring spreken de gemeenten de ambitie uit om te bouwen aan een toekomstbestendige culturele infrastructuur in de Alblasserwaard. Door kennis te delen, verbindingen te leggen en samen kansen te benutten, willen de partners bijdragen aan een rijk en toegankelijk cultureel aanbod voor álle inwoners van de regio.

 Samen cultuur sterker maken

De afgelopen periode zijn verschillende mogelijke vormen van samenwerking verkend. Kunstgebouw, de provinciale ondersteuningsinstelling voor cultuur in Zuid-Holland, vervulde hierbij een ondersteunende rol als procesbegeleider.

Uit deze gesprekken bleek dat veel uitdagingen en kansen binnen kunst, cultuur en erfgoed vragen om een regionale blik. Door samen te werken kunnen gemeenten en partners meer bereiken dan afzonderlijk.

De samenwerking van Kunstgebouw met de zes gemeenten in de Alblasserwaard richt zich op onderwerpen als: bestuurlijke en ambtelijke samenwerking, publieksbereik en toegankelijkheid, regionale culturele profilering, netwerken en partnerschappen en toekomstbestendigheid van de culturele sector.

Positieve energie en ambitie

“Bij de betrokken gemeenten heb ik ontzettend veel positieve energie en ambitie gevoeld, en een sterke wil om samen op te trekken. Het is mooi dat we het nu gaan verzilveren. Ik ben ervan overtuigd dat deze samenwerking gaat bijdragen aan de aantrekkelijkheid van de regio en aan een beter cultureel bereik van inwoners in de Alblasserwaard” Reinier Gerritsen, directeur-bestuurder Kunstgebouw.

De intentieverklaring markeert een belangrijke mijlpaal in het proces. Het document laat zien wat er al is bereikt en vormt tegelijkertijd een basis voor de nieuwe colleges na de gemeenteraadsverkiezingen.

Vervolgstappen

Na de verkiezingen wordt een uitvoeringsagenda opgesteld. Hierin staan mogelijke gezamenlijke acties beschreven. Ook wordt verkend waar regionale samenwerking de meeste meerwaarde kan bieden. Deze uitvoeringsagenda vormt uiteindelijk de opmaat naar een samenwerkingsovereenkomst.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Een eerdere editie van het Concert op de Alblas.
Nieuws 14 uur geleden
Derde Concert op de Alblas met Excelsior Papendrecht, André Hazes en ABBA Tribute
De ‘Laat geen geld liggen’-camper.
Nieuws 14 uur geleden
De ‘Laat geen geld liggen’-camper komt naar Molenlanden voor gratis geldcheck
Gert-Jan de Kuiper uit Hoogblokland met zijn dochter Jessika.
Nieuws 14 uur geleden
Gert-Jan de Kuiper uit Hoogblokland wint duivenprijs op zijn verjaardag
Liza en Max met Quinten Post.
Nieuws 15 uur geleden
Liza en Max uit Giessenburg ontmoeten NBA-basketbalspeler Quinten Post

Advertenties uit de krant

Jaco en Eddy.
Sport 16 uur geleden
Eddy Korevaar wint bekertitel bij schaakvereniging De Giessen en Linge
Burgemeester Segers met Arie-Nijs en Ada Korevaar van de Riekjeshoeve.
Zakelijk 16 uur geleden
Boerenlandwinkel Riekjeshoeve viert tienjarig jubileum en opent zorgboerderij
Afbeelding
Nieuws 17 uur geleden
Geitenkeuring in Lexmond op zaterdag 20 juni
Afbeelding
Nieuws 17 uur geleden
Basisschoolkinderen uit Ameide halen met sponsorloop ruim €16.000 op voor KiKa
Arie van Wijk met zijn vrouw Agnes.
Zakelijk 17 uur geleden
Arie van Wijk viert 40-jarig jubileum bij De Kuiper Infrabouw in Hardinxveld-Giessendam

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen