De onthulling van het nieuwe logo.
De onthulling van het nieuwe logo. Foto: Fred van Veldhuizen

De Gereformeerde Sionkerk Ameide presenteert nieuw logo

Nieuws

Ameide - De Gereformeerde Sionkerk Ameide heeft een nieuw logo gepresenteerd: een visueel kompas voor de reis van geloof. 

Met vreugde en dankbaarheid presenteerde de Sionkerk haar nieuwe logo afgelopen week, het resultaat van een zorgvuldig en creatief proces waarin identiteit, geloof en gemeenschap samenkwamen.

Een betekenisvol kleurenpalet 

In het nieuwe logo staan drie kleuren centraal: oranje, groen en rood, die elk een diepere betekenis dragen. 

“Oranje staat voor warmte en gastvrijheid, geïnspireerd door de eerste christelijke gemeenten uit Handelingen 2. Het symboliseert ook creativiteit en enthousiasme, een uitnodiging om elkaars gaven te delen ten dienste van Gods Koninkrijk. Groen verwijst naar groei, vernieuwing en hoop, zoals verwoord in Psalm 1. Het vertegenwoordigt het gewone én het wonder van Gods schepping, waar wij zorg voor dragen en vreugde aan mogen beleven. Rood staat voor liefde, passie en opoffering. Het verwijst naar het bloed van Christus en het vuur van de Heilige Geest”.

Symboliek en fundament 

Centraal in het logo prijkt de berg Sion, een Bijbels symbool van bestemming, veiligheid en gemeenschap. Het beeldt de gezamenlijke reis van gelovigen uit: ieder met zijn eigen pad, maar onderweg naar dezelfde bestemming. Bovenaan het logo staat een schuin kruis, alsof het gedragen wordt, een directe verwijzing naar Jezus Christus. Het kruis herinnert aan de belofte uit 1 Petrus 2:6: “Wie op deze hoeksteen vertrouwt, komt niet bedrogen uit.”

De keuze voor een stevig, robuust lettertype onderstreept deze boodschap: de gemeente staat op een onverwoestbaar fundament. Een uitnodiging aan allen.

Openheid uitstralen

Met dit nieuwe logo wil de Sionkerk niet alleen haar eigen identiteit versterken, maar ook openheid uitstralen naar iedereen die zoekt, twijfelt of gelooft. De poort in de berg staat symbool voor gastvrijheid: iedereen is welkom om binnen te treden en mee te reizen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Jan Breukelaar op het podium in Madurodam.
Nieuws 5 uur geleden
Jan Breukelaar uit Nieuw-Lekkerland pakt goud op NK Knikkeren in Madurodam
De algemeen kampioenen.
Nieuws 13 uur geleden
Geitenvereniging Lexmond houdt succesvolle keuring met Meerkerkse geit als algemeen kampioen
De locatie waar het asielzoekerscentrum ongeveer zou moeten komen.
Nieuws 14 uur geleden
Coalitie Hardinxveld-Giessendam wil asielopvang samen met Sliedrecht regelen
Juf Grietha in actie.
Nieuws 14 uur geleden
Juf Grietha neemt na meer dan 25 jaar afscheid van CBS Eben-Haëzer in Groot-Ammers

Advertenties uit de krant

Een deel van de winnaars.
Sport 14 uur geleden
Meer dan 140 tennissers strijden mee tijdens open toernooi TC Meerkerk
Afbeelding
Nieuws 15 uur geleden
Geslaagd ouder-kind toernooi bij Vridos in Giessenburg
Afbeelding
Nieuws 15 uur geleden
CDA wil trein aantrekkelijker maken tijdens afsluiting Papendrechtsebrug
Sportpark Souburgh.
Sport 15 uur geleden
Tijdelijk alternatief vv De Alblas: Molenlanden huurt velden van Alblasserdam en blijft subsidie verstrekken
Bekladdingen met anti-azc in Wijngaarden.
Nieuws 16 uur geleden
Wijngaarden: blij dat locatie Elzenweg is afgevallen, nog wel zorgen over azc op locatie Melkweg

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen