
Overdekt zwembad in Giessenburg: er wacht nog maar één hobbel
Nieuws 6.785 keer gelezenGIESSENBURG • De komst van het eerste overdekte zwembad in Molenlanden, bij De Doetsekom in Giessenburg om precies te zijn, lijkt dichtbij.
Het hele jaar door activiteiten als seniorenzwemmen, aquafitness en zwemlessen: dat kan straks bij het nieuwe overdekte zwembad van De Doetsekom in Giessenburg. In het najaar van 2026 gaan misschien al de deuren open.
Eerlijk is eerlijk, dan moet het meezitten in de planning. Zo realistisch is initiatiefnemer Kees Commijs. “Maar letterlijk alles staat wel klaar. Er is nog maar één hobbel die we moeten nemen.”
Daarmee doelt hij op het onderzoek waar de gemeente Molenlanden afgelopen week ruim 20.000 euro voor uittrok. “Om daarmee onafhankelijk vast te stellen dat ons eigen onderzoek klopt. Wij vragen van het gemeentebestuur namelijk om financieel garant voor ons te staan. Als dat gebeurt, kunnen we de benodigde 4 miljoen euro via maatschappelijke financiering tegen een zeer lage rente binnenhalen.”
Positief ontvangen
Het overdekte zwembad van 10 bij 25 meter, met een beweegbare bodem, wordt aangebouwd aan het huidige onderkomen van De DoetseKom. Het is alweer vier jaar geleden dat Commijs met dit ambitieuze plan aanklopte bij de gemeente Molenlanden. “Van begin af aan werd het positief ontvangen”, stelt hij.
Die houding is nog steeds hetzelfde, maar er spelen op zwembadgebied inmiddels wel meer ontwikkelingen. Het idee om in Hardinxveld-Giessendam een buitenzwembad te realiseren is er één van, maar ook het initiatief om in verband met het verdwijnen van het zwembad De Lockhorst in Sliedrecht een nieuw zwembad te bouwen.
‘Molenlanden is nog steeds betrokken bij de planvorming in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam’, reageert een woordvoerder van Molenlanden. ‘Beide gemeenten zijn hier in de lead en Molenlanden is aangehaakt. Op die manier kijken we met elkaar naar het (regionale) plaatje.’
Alle vertrouwen
Het traject van De Doetsekom loopt hier los van. Kees Commijs heeft er alle vertrouwen in dat het goed gaat komen. “Het is eigenlijk van de gekke dat zo’n waterrijke gemeente als Molenlanden nog geen overdekt zwembad heeft”, benadrukt hij.
De inwoner van Giessenburg is ervan overtuigd dat de behoefte aan het nieuwe overdekte zwembad groot is. En dat je vanuit andere dorpen in de auto moet stappen voor zwemles aan je kinderen? Dat doen ouders veel liever dan dat ze een jaar op een wachtlijst staan.”
Onderzoek naar overdekt zwembad
Om de haalbaarheid van een overdekt zwembad in Giessenburg te onderzoeken, stellen burgemeester en wethouders van Molenlanden 20.450 euro beschikbaar. De gesprekken voor dit bad lopen al langer. Het is een initiatief van het Giessenburgse zwembad Doetsekom. Dat wil hiermee het eerste overdekte zwembad in de gemeente realiseren, om daar het hele jaar door bewoners de gelegenheid te geven te zwemmen en/of zwemonderwijs te volgen.
‘Voor de gemeente Molenlanden is het van belang inzicht te hebben in de (financiële) haalbaarheid van dit plan en daarbij ligt er ook een relatie met de ontwikkeling in de regio’, stelt een woordvoerder. ‘Dit zijn aparte trajecten, maar ze kunnen niet los van elkaar worden gezien. Daarom ook is in samenspraak met De Doetsekom afgesproken te onderzoeken wat de realisatie van een overdekt zwembad doet in Molenlanden en de regio.’






















