• ASVA, circa 1950.
• ASVA, circa 1950. Foto: Historische vereniging Ameide en Tienhoven

Expositie over voetbal in Ameide en Tienhoven

Nieuws

AMEIDE • De Historische Vereniging Ameide en Tienhoven organiseert in oktober 2025 rondom de Paardenmarkt weer een expositie in de Sionkerk aan de Prinsengracht met als onderwerp: ‘Voetbal in Ameide en Tienhoven’. 

Dit naar aanleiding van het 80-jarig bestaan in 2025 van Voetbalvereniging Ameide. Op 14 augustus 1945 is vv Ameide opgericht, toen nog onder de naam ASVA, Algemene SportVereniging Ameide. Naast voetbal was er in de beginjaren ook nog een gymnastiekafdeling actief. Maar ook voor de oorlog werd al voetbal in Ameide in groepsverband gespeeld. Van 1927 tot in 1938 was voetbalvereniging ROHDA (Recht Op Het Doel Af) actief.

In verband met de voorbereiding en het organiseren van deze expositie is vanuit de Historische vereniging een commissie aan de slag gegaan. Deze commissie is op zoek naar oude foto’s en attributen uit de volledige periode, ook van de gymnastiektak. Misschien hebben mensen ergens op zolder of in een oude doos mooie of bijzondere foto’s/attributen..

Wie beschikt over duidelijk fotomateriaal en/of overig materiaal, kan dit voor 1 februari 2025 laten weten aan: Marijke van Zessen: telefoon 06-57587133 of email: mjmesker66@gmail.com.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Het industriegebied in België.
Zakelijk 1 uur geleden
Familiebedrijf Mourik uit Groot-Ammers koopt groot stuk industriegrond in België
Een van de kunstwerken uit de exposities.
Nieuws 3 uur geleden
Zomer vol lokale kunst: elf amateurs exposeren op zeven plekken in de Alblasserwaard
De Buurtwinkel en De Kapperij in Noordeloos.
Nieuws 4 uur geleden
Uitbreiding winkelruimte en De Kapperij Noordeloos: wachten is op vergunning gemeente
Eén van de bands die op de planken kwam tijdens Molenpop.
Nieuws 4 uur geleden
Sporten en feesten: Molenpop trekt ook op 10e verjaardag vele honderden bezoekers naar Nieuw-Lekkerland

Advertenties uit de krant

Alle clubkampioenen van SNA.
Sport 4 uur geleden
SNA Badminton kroont clubkampioenen na drie speelweken
Het kampioensteam van SNA, met Jurian Korevaar, Nienke Sloots, Lotte van Heteren, Hans de Jongh, Dewi Redelijkheid en Joël de Jongh.
Sport 4 uur geleden
Badmintonners van SNA 1 uit Bleskensgraaf kampioen in de bondscompetitie
Afbeelding
Nieuws 5 uur geleden
Burgemeester Theo Segers bezoekt basisschool in Nieuwpoort na bronzen medaille NK dammen
Simply Green.
Sport 5 uur geleden
Simply Green vierde in Harskamp, maar blijft aan kop in klassement
Dirk Jan Verspuij.
Sport 6 uur geleden
Dirk Jan Verspuij wint de Jan van der Meijden Bokaal voor de zevende keer

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen