
Wijngaarden pleit voor schrappen zoeklocatie J-oost voor plaatsen windturbines
Nieuws windmolens 2.687 keer gelezenWIJNGAARDEN • Schrap het kleinste deel van J, J-oost, als zoeklocatie voor de plaatsing van windturbines. Die oproep doen Klankbordgroep Wijngaarden en de werkgroep K aan de gemeenteraden van Molenlanden en Gorinchem.
J is in drieën verdeeld. Het meest oostelijke part bestaat uit een smalle strook en een kleine snipper, ten noorden van het Westeinde in Wijngaarden en vlak naast het gascompressorstation van de Gasunie.
Als zoeklocatie J in zijn geheel wordt aangewezen als voorkeurslocatie, dan wordt Wijngaarden volgens de klankbordgroep en de werkgroep onevenredig zwaar getroffen.
‘Volledig van de kaart zal worden geveegd’
Daarbij wijzen zij onder meer op de nabijheid van het gascompressorstation en de risico’s voor de veiligheid, mocht het een keer mis gaan met de windturbines.
‘Uit berekeningen blijkt dat bij een ontploffing van het station een groot deel van Wijngaarden, het Westeinde tot bijna aan de bebouwde kom, volledig van de kaart zal worden geveegd.’
Belofte van de gemeente
Daarnaast wordt gewezen op een belofte van de gemeente. ‘Aan de inwoners van Wijngaarden is bij de bouw van het gascompressorstation beloofd de energie-infrastructuur rond het station niet uit te breiden.’
Daarom pleiten Klankbordgroep Wijngaarden en werkgroep K ervoor om J-oost toe te voegen aan zoeklocatie K, zodat deze tijdens de behandeling door de gemeenteraden van Gorinchen en Molenlanden niet geldt als voorkeurslocatie.
‘Daarmee verlost u de inwoners van Wijngaarden relatief eenvoudig van tergende onzekerheid en (voor velen) onnodig lijden.’






















