• Een schets van de mogelijke invulling van de nieuwe Agri & Food Campus.
• Een schets van de mogelijke invulling van de nieuwe Agri & Food Campus. Foto: Aangeleverd

Groen licht gemeente Molenlanden voor Agri & Food Campus in Ottoland

Nieuws 7.428 keer gelezen

MOLENLANDEN • Een nieuw schoolgebouw voor Yuverta (voorheen De Bossekamp), uitbreiding van Familie Resort Molenwaard en ruimte voor innovatieve bedrijven in de agrische sector: de realisatie van de nieuwe Agri & Food Campus bij De Put in Ottoland is een stap dichterbij gekomen. Het college van Molenlanden gaf dinsdag groen licht.

In 2028 stapt, als alles goed verloopt, schoolleider Hijlke Wijnja een gloednieuwe thuis voor Yuverta binnen. Dat is ook hard nodig, benadrukt hij woensdagochtend in een persgesprek. 

“We hebben nu 650 leerlingen. Dat aantal zit al enkele jaren in de lift. We komen ruimte tekort. Daarnaast verandert de agrarische sector. Wij spelen daar met zelf ontwikkelde nieuwe lesmaterialen op in. Op de Agri & Food Campus krijgen we daar veel meer kansen voor.”

‘Lely heeft al serieuze interesse getoond’

Als de plannen gerealiseerd worden, verrijst er de komende jaren naast de sportvelden van VVAC en TVAC een campus met onderkomens voor Yuverta, verenigingen als Den Hâneker en de Natuur- en Vogelwacht en voor innovatieve bedrijven uit de agrarische sector. 

“Lely heeft al serieuze interesse getoond. De Rabobank ziet het als een heel mooie plek om een transitiedesk voor de landbouw in te richten”, geeft Kees Commijs, initiatiefnemer en lid van de projectgroep Agri & Food Campus, enkele voorbeelden. 

“Maar de contacten komen er ook met andere innovatieve bedrijven in de streek, zoals Farm Nescio in Bleskensgraaf.”

Agrarisch museum

De ‘bewoners’ van de campus kunnen zo over en weer van elkaar diensten, kennis en kunde gebruikmaken. Tegelijkertijd is het een ideale plek om het (boeren)verhaal van de Alblasserwaard te vertellen. Michael van Hoorne, eveneens lid van de projectgroep: “Hoe mooi zou het zijn als er een agrarisch museum komt?” 

De meerwaarde voor het bedrijf van Van Hoorne, waar onder meer Familie Resort Molenwaard onder valt, zit in de ruimte om het park uit te breiden. “We gaan van 900 naar 1500 bedden. Die schaalgrootte is nodig om in onze branche een gezonde bedrijfsvoering te hebben en te houden.”

Belangrijk punt zijn de weidevogels

2028 is nu nog vier jaar weg. De betrokkenen noemen deze periode realistisch én ambitieus. Het streven is nu om ook groen licht bij de provincie te krijgen. 

Wethouder Jan Lock: “De projectgroep heeft daar contacten en wij ook. Samen gaan we ons inzetten voor de Agri & Food Campus. We zitten goed aan de tafel bij de provincie. Een belangrijk punt zijn de weidevogels. We kijken bijvoorbeeld of we de ruimte die we gebruiken, net als bij water, op een andere plek kunnen compenseren.”

Geurt Mouthaan

Redacteur/fotograaf van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl. Daarnaast actief voor de magazines van Kontakt Mediapartners.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
112 39 minuten geleden
Bestuurder aangehouden na eenzijdig ongeval op N214 bij Molenaarsgraaf
Red Dream in actie tijdens Tractorpulling Hoogblokland.
met korte video 10 uur geleden
Red Dream eerste in Erichem
Rommelmarkt in Ameide.
met korte video’s 11 uur geleden
Het was schuifelen langs de rommelmarktkramen in Ameide
Het afval onder de brug in de N214.
112 11 uur geleden
Brandweer blust brandend afval onder brug in N214 bij Ottoland

Advertenties uit de krant

De rasters, onderin in beeld, bij één van de faunapassages in de N214.
Nieuws 15 uur geleden
Rode loper gaat langs N214 uit voor de otter
Het team van Fa. Jongeneel, met als tweede van links Gerrit Jongeneel en uiterst recht René Meerkerk.
Zakelijk 15 uur geleden
Fa. Jongeneel: al 50 jaar oplosser van problemen
De entree van de camping bevindt zich aan de Paalweg.
Nieuws 15 mei, 20:00
Camping in Giessenburg: uitbreiding mag toch, eigenaar blij, buur teleurgesteld
Afbeelding
Nieuws 15 mei, 18:55
Merwedebrug afgesloten in nacht van volgende week vrijdag op zaterdag
Deelnemers aan de Singelloop in Nieuwpoort.
update 15 mei, 17:54
Laukje Steenstra en Rick Calame winnaars 10 kilometer Singelloop in Nieuwpoort

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen