• Marja de Vries-Klein, Jacob Verheul, Marc Schipper, Christiaan Naaktgeboren, Jan Lock en Jan Boele (v.l.n.r.).
• Marja de Vries-Klein, Jacob Verheul, Marc Schipper, Christiaan Naaktgeboren, Jan Lock en Jan Boele (v.l.n.r.). Foto: Aangeleverd

Dorpsbijeenkomsten voor aardgasvrij Bleskensgraaf in 2032 drukbezocht

Nieuws

BLESKENSGRAAF • Op woensdag 13 december waren er twee zeer druk bezochte dorpsbijeenkomsten met het doel de inwoners van Bleskensgraaf mee te nemen in hoe het dorp in 2032 aardgasprijs kan zijn. De bijeenkomsten vonden plaats in Kaasboerderij De Graafstroom.

Voorzitter Jan Boele van het dorpsteam Bleskensgraaf nam de aanwezigen mee in het traject dat vanaf de zomer van 2022 is gelopen tot aan het moment waar het team nu staat. De focus ligt op besparen en isoleren, het aanbrengen van zonnepanelen en het installeren van een al dan niet hybride warmtepomp. Daarnaast is veel onderzoek gedaan naar het vergisten van mest naar biogas en het opslaan van tijdelijk overtollige energie.

Wethouder Jan Lock van de gemeente Molenlanden ontving het eerste exemplaar van het dorpsplan. Hij ondertekende namens de gemeente een intentieverklaring evenals Christiaan Naaktgeboren, directeur van HPI Insigne, namens de bedrijven, Jacob Verheul namens de boeren, Marc Schipper namens Tablis Wonen, Marja de Vries-Klein namens de Klankbordgroep Bleskensgraaf en Jan Boele namens het dorpsteam Bleskensgraaf. Deze partijen spreken met elkaar af dat ze zich gezamenlijk zullen inspannen om Bleskensgraaf in 2032 van het aardgas te krijgen.

Vervolgens was er een doorkijkje naar de activiteiten die het dorpsteam het komende halfjaar gaat ondernemen. Die zijn vooral gericht op de uitwerking van de plannen die nu aan het dorp zijn gepresenteerd. Meer informatie is te vinden op www.bles2032.nl.

Op de foto v.l.n.r. Marja de Vries-Klein, Jacob Verheul, Marc Schipper, Christiaan Naaktgeboren, Jan Lock en Jan Boele.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
112 11 uur geleden
Hoofdrijbaan A27 bij knooppunt Gorinchem afgesloten na ongeluk
Eén van de spandoeken als protest tegen de komst van een azc in Hoogblokland.
Nieuws 13 uur geleden
Geen inwonersbijeenkomst azc Hoogblokland. Maar gemeente stelt: ‘Dit betekent niet dat we geen oog hebben voor wat er leeft’
De ingebruikname van de nieuwe tankautospuit.
Nieuws 14 uur geleden
Brandweer Giessenburg krijgt na zestien jaar nieuwe tankautospuit
De schade ontstond rondom de wedstrijd SteDoCo - FC 's-Gravenzande (3-1).
Nieuws 14 uur geleden
13.500 euro aan schade bij SteDoCo door vuurwerk tijdens nacompetitie, supporters FC ‘s-Gravenzande aansprakelijk gesteld

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Sport 14 uur geleden
Vv De Alblas blijft (voorlopig) in Molenlanden
Maarten van Genderen met zijn winnende schilderij Abstract.
Nieuws 19 uur geleden
Drie winnaars Pintar Rapido van Museum De Koperen Knop bekendgemaakt
Beeld van een vorige ronde.
Sport 19 uur geleden
Wielerronde Molenaarsgraaf op 11 juli, met dames elite als nieuwkomer
Afbeelding
Nieuws 19 uur geleden
Escaperoom opent op terrein Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht
Afbeelding
Nieuws 19 uur geleden
Kinderen Eben Haëzer uit Nieuwpoort met hun voeten in koel water

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen