Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Zwembad De Doetsekom in Giessenburg behaalt Licentie Nationale Zwemdiploma’s

Nieuws 2.369 keer gelezen

GIESSENBURG • Zwembad De Doetsekom uit Giessenburg behaalde afgelopen week de Licentie Nationale Zwemdiploma’s. Daarmee voldoet het bad aan de meest recente kwaliteitscriteria om zwemles te mogen geven voor de Nationale Zwemdiploma’s - het Zwem-ABC – uitgegeven door de Nationale Raad Zwemveiligheid (NRZ).

Zaterdag mocht Mary de Groot van der Plas met ruim veertig jaar ervaring als badjuf voor het eerst bij de Doetsekom de ABC zwemdiploma’s uitreiken. Dit gebeurde onder toeziend oog van Hennie Pool (gedelegeerde van de NRZ). 

Erik Willems (regioadviseur regio West NRZ) stelde tijdens de overhandiging van het certificaat: “Het is uniek dat er in buitenzwembaden zwemles gegeven wordt. Doordat kinderen minder referentiekader hebben dan in een binnenbad, leren ze nog zelfstandiger te zwemmen. Een meerwaarde voor Giessenburg en omgeving dat de Doetsekom nu ook de licenties heeft om af te zwemmen voor het Zwem-ABC. Op deze manier kunnen ouders heel bewust kiezen voor kwaliteit.”

Afzwemeisen
Sinds jaren wordt er bij een zwembad, zwemschool of zwemvereniging waar je kunt afzwemmen voor de Nationale Zwemdiploma’s A, B en C gecontroleerd of het afzwemmen verloopt conform de afzwemeisen: de Examenregeling Nationale Zwemdiploma’s. Met de invoering van de Licentie Nationale Zwemdiploma’s krijgt de klant meer duidelijkheid.

De Doetsekom is als zwemlesaanbieder door de NRZ getoetst op zaken als: is er voldaan aan wet- en regelgeving, is de zwemonderwijzer gescreend en in het bezit van een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG), werkt de zwemlesaanbieder volgens de Gedragscode Zwembranche, is de zwemonderwijzer voldoende opgeleid, is er nagedacht over de manier van lesgeven, hebben ouders zicht op de vorderingen van de kinderen tijdens de zwemles, is er een ongevallenregistratie en een klachtenprocedure. 

Aanbod zwemlessen
Zwembad De Doetsekom is tot eind september geopend. Voor dit seizoen zijn er nog beperkte mogelijkheden voor instroom in reguliere groepen en/ of het maken van een afspraak voor privé zwemles. Op zaterdag 19 augustus en zaterdag 30 september organiseert het bad nogmaals een Doetsekom Afzwemfeest voor diploma ABC. Voor seizoen 2024 is het al mogelijk om aan te melden voor zwemles via info@dedoetsekom.nl.

Geurt Mouthaan

Redacteur/fotograaf van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl. Daarnaast actief voor de magazines van Kontakt Mediapartners.

Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Anne Marthe Blok op haar racefiets.
Sport 3 uur geleden
Van bijzaak naar topsport: hoe Anne Martha Blok uit Bleskensgraaf haar plek vond in de paralympische wereld
De plaatsing van een tiny house in Brandwijk.
Nieuws 3 uur geleden
Tiny houses en tijdelijke woningen 5 jaar langer laten staan: eigenaren moeten in Molenlanden zeker half jaar extra wachten
De deelnemers aan de fietsgroep Groot-Ammers.
Nieuws 5 uur geleden
Golden Beweegcaptain van start met fietsgroep in Groot-Ammers
Afbeelding
Nieuws 7 uur geleden
A.A. de Haan Stichting verdeelt ruim 65.000 euro onder organisaties in de Alblasserwaard

Advertenties uit de krant

Christelijke basischool De Hoeksteen in Giessenburg, met rechts het gebouw van obs Het Tweespan.
Nieuws 6 mei, 11:43
Ruim 45.000 euro voor haalbaarheidsonderzoek nieuwbouw cbs De Hoeksteen in Giessenburg
Afbeelding
Nieuws 6 mei, 07:40
Klimaatexamen doen in Gorinchem: test je kennis over klimaatverandering
Afbeelding
Nieuws 5 mei, 20:15
Pioniertuin in Arkel groeit: informatieavonden voor nieuwe deelnemers
De bekendmaking van de opbrengst.
Nieuws 5 mei, 20:08
Sponsorloop in Hoornaar levert ruim 8500 euro op voor jarige kinderen in armoede
Vrijheidslunch in Hoornaar.
met korte video 5 mei, 13:28
Hoornaar schuift, juist op 5 mei, met elkaar aan tafel

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen