Alblasserwaarders fietsen Nederland rond voor hoop

Algemeen

REGIO • Twee teams uit de Alblasserwaard doen 5 tot en met 7 september mee aan Rondje Nederland. De deelnemers fietsen 48 uur non-stop 1.200 kilometer Nederland rond voor het goede doel.

Rondje Nederland wordt georganiseerd door Cylcle for Hope, dat uit gaat van Stichting De Hoop in Dordrecht. Ieder team bestaat uit twaalf wielrenners die elkaar in drie subteams in estafettevorm afwisselen. Ieder subteam rijdt vier etappes.

Twee teams

Vanuit de regio doen twee teams mee: team Alblasserwaard in bedrijf en Alblasserwaardse Hope Stoempers. In de teams zitten deelnemers uit onder andere Papendrecht, Giessenburg, Hardinxveld en Goudriaan.

Fysieke uitdaging

Het belooft een zware fysieke uitdaging te worden om de 1.200 kilometer in 48 uur tijd te halen. De tocht gaat dag en nacht door, ongeacht de weersomstandigheden. De teams starten op donderdagmiddag 5 september in Zuid-Limburg, fietsen dan via Noord-Brabant en Zeeland richting het noorden. Daarna gaan ze de Afsluitdijk over richting Friesland, en vervolgens weer terug naar Limburg.

Goede doelen

De teams hebben zich laten sponsoren om geld op te halen voor drie doelen:

- De Ommekeer, waar mannen hun verslaving en problemen overwinnen en opnieuw hun rol als man, echtgenoot en vader opnemen. Geloof in verandering voor mannen en hun familie.

- Ruchama, waar de allerzwaarste groep hulpbehoevenden wordt opgevangen, Mannen en vrouwen waar in de hulpverlening nergens meer plek voor is. De Hoop gelooft niet in hopeloze gevallen, daarom biedt De Hoop deze mensen, die niet bij andere hulpverlening terecht kunnen, toch de nodige begeleiding ondanks dat deze niet wordt vergoed.

- René Kids Centre in Namibië, hier ontvangen 70 kinderen scholing, voedsel en liefdevolle begeleiding. Daarnaast wordt elke week voor ongeveer 500 kinderen een onbezorgde middag georganiseerd met zang, dans en spel.

Team Alblasserwaard in bedrijf sponsoren kan nog steeds via http://www.cycleforhope.nl/deelnemers/details/actionId/382.

Track & trace

De teams beschikken over een track & trace systeem, waardoor ze 5 tot en met 7 september live te volgen zijn via www.cycleforhope.nl/live.

Team Alblasserwaard in bedrijf is ook te volgen op Twitter via @teaminbedrijf en of Facebook via www.facebook.com/alblasserwaard.inbedrijf.

Laatste nieuws

In juli stelden boeren hun trekkers op langs de oprit naar de A27 bij Gorinchem.
Nieuws 3 uur geleden
Niet alle boeren in regio sluiten aan bij protesten tegen Haagse ‘stikstofbrief’
De nieuwe beweegbank in het Julianapark.
Nieuws 4 uur geleden
Beweegbank in Julianapark in Groot-Ammers biedt laagdrempelig sporten voor iedereen
Het Inspire2livechoir zong ook in 2019 tijdens een eerdere editie van de Hans den Ouden Muziekmarathon.
Nieuws 7 uur geleden
Na jaren terug van weggeweest: Jostiband treedt op tijdens rentree van Hans den Ouden Muziekmarathon in Oud-Alblas
Isis Versluis met Sjoerd van der Leeden.
Zakelijk 9 uur geleden
Wielerkoers Arno Wallaard Memorial compenseert CO2-uitstoot van volgauto’s

Advertenties uit de krant

Een deel van de J.W. van Puttestraat in Ameide.
Nieuws 2 sep, 14:46
350 handtekeningen tegen bouwplan J.W. van Puttestraat in Ameide, maar er klinkt ook een ander geluid
Afbeelding
Nieuws 2 sep, 14:27
Vijftig jaar molenaar op dezelfde molen: Cees Noorlander blijft draaien
Bert de Ruyter achter het stuur van de vrachtwagen; Pieter Swijnenburg kijkt toe.
met video en foto’s 2 sep, 13:28
NPO Radio 2 Wensweek voor KWF en Alb. Swijnenburg laten wens Bert de Ruyter uitkomen: zelf vrachtwagen rijden
Marlene Korevaar (Rhiant), Roeland Kreeft (Tablis Wonen) en Claudia Beumer (Lek en Waard Wonen)
Zakelijk 2 sep, 13:23
Drie woningcorporaties zetten volgende stap richting fusie
• Poldercross in Bleskensgraaf.
Sport 2 sep, 08:28
Poldercross maakt zich op voor een druk weekend in Bleskensgraaf

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen