Afbeelding
Foto: 123rf

Nieuwe hoogspanningsverbinding komt mogelijk door Molenlanden

Algemeen

MOLENLANDEN • Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) en TenneT nemen binnenkort een beslissing over de aanleg van een nieuwe hoogspanningsverbinding tussen Krimpen aan de IJssel en Geertruidenberg. Eén van de twee tracés waaruit gekozen gaat worden, voert naar alle waarschijnlijkheid door Molenlanden.

De gemeente Molenlanden is nauw betrokken bij de voorbereidingen voor het tracé dat gekozen wordt voor de hoogspanningslijn. In het proces, dat lang duurt, is duidelijk geworden dat het een grote uitdaging is om waar dan ook een tracé te vinden voor een nieuwe verbinding zonder veel belemmeringen. Er zijn suggesties ingebracht om een nieuwe verbinding te combineren met een bestaande verbinding. 

Tijdens een laatste voorbereidende bijeenkomst, in december 2022, spraken veel aanwezigen hun voorkeur uit voor een tracé dat niet door Molenlanden gaat. Dit tracé gaat van Crayestein naar Geertruidenberg. Nadeel van dit tracé is dat het waarschijnlijk door de Biesbosch zal gaan.

Het is nog niet helemaal duidelijk wanneer precies de beslissing genomen wordt over één van de tracés. Na de zomer van dit jaar moet de Nota Reikwijdte en Detailniveau verschijnen, waarin concrete zoekgebieden en tracés vermeld staan, waarna een Milieu Effecten Rapportage (MER) zal worden uitgevoerd.

In de aanloop naar de keuze voor een tracé wil het CDA van Molenlanden weten wat nu concreet de voorkeuren zijn van het ministerie en Tennet. Ook wil de partij weten wat de kosten zijn van de beide tracés. Verder wil het CDA weten of het mogelijk is dat de aanwezigheid van de drie windturbines ten zuiden van Giessenburg de gemeente beschermt tegen de aanleg van een nieuwe hoogspanningsverbinding dwars door Molenlanden.

Laatste nieuws

Afbeelding
update 1 uur geleden
Israëlische vlag met hakenkruis op straten gespoten in Nieuw-Lekkerland
Veurmart Games op het Wesselsveld in Ameide.
met video 1 uur geleden
Veurmart Games als opmaat naar de ‘Termeise Mart’
De uitreiking voor de dagkampioen.
update fotoserie + video’s 2 uur geleden
Paardenmarkt Vianen: programma en winnaars
De dijk langs de Lek.
Nieuws 12 uur geleden
Natuurcompensatie dijkversterking tussen Streefkerk en Fort Everdingen voldoende uitgewerkt

Advertenties uit de krant

Floris en Aartjan.
Nieuws 13 uur geleden
Marktmeester Floris van der Grijn van de Paardenmarkt in Ameide zoekt vrienden
Afbeelding
Sport 14 uur geleden
Oudcomb BV sponsort VV Peursum O14-1
De prijsuitreiking, met v.l.n.r. Ben Ippel; (Ducente), Trudie den Otter, Roland van Wijk (ArendseKon).
Zakelijk 14 uur geleden
Trudie den Otter wint puzzel ArendseKon en Ducente op Fokveedag
Afbeelding
Zakelijk 14 uur geleden
Interactieve avond in Hoornaar over LEADER-subsidie
Beeld van de bijeenkomst in Yuverta.
Nieuws 14 uur geleden
Voedselnetwerk Alblasserwaard-Vijfheerenlanden zet volgende stap naar regionale samenwerking

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen