Afbeelding
Foto: Peter Stam

Mannen slaan om met zeilboot bij Kinderdijk

112

KINDERDIJK •  Twee mannen zijn zaterdagmiddag met hun zeilboot omgeslagen op de rivier de Lek bij Kinderdijk, ter hoogte van de Lekdijk richting Nieuw-Lekkerland. 

De mannen deden mee aan een wedstrijd en zeilden waarschijnlijk net iets te scherp aan de wind, waardoor ze omsloegen. Vanaf de kant werd dit gezien en diverse mensen waarschuwden de hulpdiensten. 

De politie, ambulances en de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) werden opgeroepen en kwamen met spoed ter plaatse. Intussen schoten mensen op het water en mensen op de kant de mannen te hulp.

Ongedeerd
Al snel bleek dat de zeilers ongedeerd waren gebleven. De twee kregen van andere recreanten op het water emmers en konden vervolgens hun zeilbootje leeg gaan hozen.

Om alles goed vast te leggen kwam ook de Rotterdamse zeehavenpolitie ter plaatse. De agenten hebben de gegevens genoteerd en een verklaring opgenomen en vervolgens heeft de KRNM het bootje en de opvarenden naar de dichtstbijzijnde haven gebracht.

Tekst: Peter Stam

Geurt Mouthaan

Redacteur/fotograaf van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl. Daarnaast actief voor de magazines van Kontakt Mediapartners.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De westkant van Bleskensgraaf vanuit de lucht.
Nieuws 1 uur geleden
Progressief Molenlanden: compenseer Bleskensgraaf en Hoogblokland voor opvang asielzoekers
Peter-Jan van Steenbergen overhandigt de de Kinderdijk Ring aan Jan de Lange.
Zakelijk 17 uur geleden
J.W. de Lange B.V. uit Nieuw-Lekkerland ontvangt de Kinderdijk Ring
Arie de Kuiper en Ben van Woudenberg schudden elkaar de hand.
Zakelijk 17 uur geleden
De Kuiper Groep uit Noordeloos neemt De Hollandse IJssel bv en haar werkmaatschappijen over
Zonsondergang bij zwembad De Dompelaar.
Nieuws 17 uur geleden
Kampeernacht bij De Dompelaar in Groot-Ammers

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 18 uur geleden
Plusklas van de Eben Haëzerschool uit Nieuwpoort naar de bouwplaats
De officiële start van de bouw.
Nieuws 18 uur geleden
Start bouw nieuw transformatorstation: Stedin verdubbelt capaciteit op stroomnet in Alblasserwaard
Verkeersdrukte in Meerkerk.
Nieuws 19 uur geleden
Vijfheerenlanden neemt volop maatregelen om verkeersdrukte als gevolg van afgesloten A27 tegen te gaan, raad wil betere communicatie richting inwoners
Afbeelding
Nieuws 20 uur geleden
Lotgenotenbijeenkomst in Alblasserwaard voor vrouwen die te maken kregen met seksueel misbruik en (seksueel) geweld
De locatie De Beemd in Hoogblokland.
Nieuws 21 uur geleden
‘Projectontwikkelaar vertelde eigenaar locatie Hoogblokland niet over mogelijke komst azc’

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen