Gerco den Oudsten en Piet van Leeuwen.
Gerco den Oudsten en Piet van Leeuwen.

Woningbouwproject De Weide I in Meerkerk: laatste kavels in de verkoop

Algemeen

MEERKERK • Bijna 170 woningen werden vanaf 2009 gebouwd in De Weide I in Meerkerk. Met het in de verkoop gaan van de laatste kavels gaat het omvangrijke nieuwbouwproject de afsluitende fase in.

Vier kavels zijn het, om precies te zijn. Drie van meer dan 400 en één van ruim 300 vierkante meter. "Deze zijn alle bedoeld voor vrijstaande woningen", vertelt makelaar Gerco den Oudsten van Hofstede Makelaardij. "De invulling van hoe ze eruit komen te zien is nog helemaal open; binnen de geldende regels is van alles mogelijk."

De bouwactiviteiten liggen dus voorlopig nog niet stil op De Weide I, maar een korte rondwandeling maakt duidelijk dat de Meerkerkse wijk voor velen al een nieuw thuis is geworden. Bijzonder, want de start van het nieuwbouwproject vond voorzichtig gezegd niet op een gunstig tijdstip plaats. "We zaten middenin de crisis en de verkoop van woningen stond stil", knikt projectontwikkelaar Piet van Leeuwen. "Toch zijn we steeds doorgegaan met bouwen. Normaal gaat de eerste paal pas de grond in als er zeventig, tachtig procent verkocht is, maar wij gaven al groen licht als de vijftig procent nog niet eens gehaald was. En dat heeft uiteindelijk ervoor gezorgd dat toch alle woningen verkocht zijn. Dat er gebouwd werd, gaf voor veel belangstellenden de doorslag."

Gerco den Oudsten vult hem aan: "Vaak richten we één van de gebouwde huizen in als modelwoning, zodat je niet op basis van een tekening, maar in de praktijk kon zien hoe een woning en de omgeving eruit zag. Dat werkte ook bevorderend voor de verkoop."

Woningmagazijn
In de loop van de jaren raakte de woningmarkt de bodem, maar krabbelde de verkoop ook weer op. Zeker de afgelopen twee jaar is het aan de man brengen van huizen er weer een stuk makkelijker op geworden. Dat merken ook Van Leeuwen en Den Oudsten. "De Weide I was lang een soort woningmagazijn, waar je altijd terechtkon als je een woning zocht. Maar op een gegeven moment belden er belangstellenden en was alles al verkocht. Die vanzelfsprekendheid is echt weg."

Bijna 170 woningen; het betekende een forse aanvulling van de huizenvoorraad van Meerkerk. Maar het hoge aantal was niet voor niets. "Van 1990 tot 2009 was er maar één klein woningbouwproject geweest in het dorp. Het was echt nodig dat er een inhaalslag werd gemaakt." En de plannen voor De Weide II zijn alweer in ontwikkeling, voor nog eens 150 woningen. Maar mocht daar groen licht voor komen, dan is de planning dat er zo'n vijftien woningen per jaar gebouwd gaan worden, dus dat wordt uitgesmeerd over een groot aantal jaren. Voor meer informatie over te koop staande kavels en de laatste vrijstaande woning: Hofstede Makelaardij, 0183-359940 of www.hofstedemakelaardij.nl

Geurt Mouthaan

Redacteur/fotograaf van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl. Daarnaast actief voor de magazines van Kontakt Mediapartners.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 16 minuten geleden
Hond in de klas op De Fakkel in Goudriaan leert kinderen omgaan met dieren
Afbeelding
Nieuws 21 minuten geleden
Derde editie Groentech Festival: jongeren en innovatieve bedrijven bouwen in Schelluinen aan groene toekomst
Afbeelding
112 15 uur geleden
Hoofdrijbaan A27 bij knooppunt Gorinchem afgesloten na ongeluk
Eén van de spandoeken als protest tegen de komst van een azc in Hoogblokland.
Nieuws 17 uur geleden
Geen inwonersbijeenkomst azc Hoogblokland. Maar gemeente stelt: ‘Dit betekent niet dat we geen oog hebben voor wat er leeft’

Advertenties uit de krant

De ingebruikname van de nieuwe tankautospuit.
Nieuws 17 uur geleden
Brandweer Giessenburg krijgt na zestien jaar nieuwe tankautospuit
De schade ontstond rondom de wedstrijd SteDoCo - FC 's-Gravenzande (3-1).
Nieuws 17 uur geleden
13.500 euro aan schade bij SteDoCo door vuurwerk tijdens nacompetitie, supporters FC ‘s-Gravenzande aansprakelijk gesteld
Afbeelding
Sport 18 uur geleden
Vv De Alblas blijft (voorlopig) in Molenlanden
Maarten van Genderen met zijn winnende schilderij Abstract.
Nieuws 23 uur geleden
Drie winnaars Pintar Rapido van Museum De Koperen Knop bekendgemaakt
Beeld van een vorige ronde.
Sport 23 uur geleden
Wielerronde Molenaarsgraaf op 11 juli, met dames elite als nieuwkomer

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen