Kunstlezing in Stroomhuis Neerijnen
donderdag 20 november 2025 14:00
Op donderdag 20 november staat het kunstenaarsechtpaar Jean Tinguely (1925-1991) en Niki de Saint Phalle (1930-2002) centraal tijdens een kunstlezing in het Stroomhuis Neerijnen. In 2025 is het honderd jaar geleden dat Tinguely in Zwitserland werd geboren. Hij verwierf internationale bekendheid met zijn bewegende “machines” en kinetische kunstwerken.
In 1956 ontmoette Tinguely in Parijs Niki de Saint Phalle, van oorsprong Française maar opgegroeid in Amerika. Zij werd later beroemd met haar kleurrijke Nana’s, iconische sculpturen die vrolijkheid en kracht uitstralen. Kunsthistorica Roos Fokkema belicht in deze lezing niet alleen hun afzonderlijke werk, maar ook de invloed die zij op elkaar hadden en de projecten die zij samen realiseerden.
Datum: donderdag 20 november 2025 Aanvang: 14:00 uur Kosten: € 13,50 Locatie: Stroomhuis Neerijnen (rolstoeltoegankelijk). Voor informatie en reserveringen: www.stroomhuisneerijnen.nl
