• De 21-jarige Jordy aan de slag in de fabriek.
• De 21-jarige Jordy aan de slag in de fabriek. Foto: Aangeleverd

Glasfabriek biedt jongeren kansen: ‘Ik hoop echt door te kunnen groeien binnen dit bedrijf’

Zakelijk 7.230 keer gelezen

LEERDAM • Voor het zesde jaar bieden de Glasfabrieken van Owens-Illinois (O-I) Nederland, jongeren de kans om naast het werk de studie te volgen tot Mechanisch Operator op mbo 3 niveau.

Ton Ruggenberg, hoofd apprentice opleidingen, vertelt dat de O-I met dit leer - en werkproject het technisch onderwijs wil promoten onder jongeren zodat zij voor een professionele loopbaan in de techniek kiezen. 

Kansen voor jonge mensen 
Ruggenberg: “Wij willen jonge mensen een kans bieden op een professionele loopbaan in de techniek. Hiervoor bieden wij ieder jaar 20 jongeren gratis deze tweejarige opleiding aan, waarna wij hen na het behalen van het diploma binnen de glasfabriek een vaste baan aanbieden. Tijdens de opleiding krijgen de jongeren een behoorlijk salaris en een laptop, en de studie mogen zij tijdens werktijd doen. Inmiddels hebben wij in Maastricht en Leerdam al tientallen jongeren opgeleid. De technische en theoretische opleiding wordt verzorgd door Technicom en de praktijklessen door zeer ervaren O-I medewerkers.”

Ruggenberg vindt het heel leuk om jongeren te begeleiden naar een vaste baan. Hij weet hoe het is te werken in de glasindustrie, want hij heeft zelf 30 jaar continu diensten gedraaid en weet dus goed hoe het er op de werkvloer aan toe gaat. Ruggenberg vindt het ieder jaar weer een mooie uitdaging om de jongeren te begeleiden, zowel technisch als in de praktijk.

‘Ik wilde hier graag blijven’
Dat dit Ruggenberg goed afgaat, bewijst de opmerking van de 21-jarige Jordy Slavenburg dat hij voor alles bij Ruggenberg terecht kan. “De hulp van Ton voelt echt als die van een mentor.” Jordy, van wie zijn opa en vader ook in de glasfabriek werkten waardoor hij dus iets van de glashistorie kent, is vorig jaar aan de opleiding begonnen en heeft het reuze naar zijn zin bij de O-I. Na meegelopen te hebben op verschillende afdelingen ging Jordy’s hart toch uit naar het werken in ploegendiensten op de hot-end afdeling.

Jordy: “Ik kende het bedrijf al een beetje, want ik heb via een uitzendbureau in de dagploeg gewerkt. Toen ik hoorde van deze opleiding, heb ik mij gelijk aangemeld. Ik wilde hier echt blijven werken. Ik was niet technisch opgeleid. maar ik vind alles aan dit werk erg leuk. Het is zeer gevarieerd werk met vele uitdagingen. De opleiding levert mij naast de lessen ook een vaste baan op die goed betaald. Ik verdien nu al tijdens mijn opleiding een goed salaris. Ik hoop echt door te kunnen groeien binnen het bedrijf.”

Trots
Dat Jordy trots is op zijn opleiding en werk bewijst dat hij al zijn vrienden had uitgenodigd tijdens de onlangs gehouden open dag. Zo konden zij met eigen ogen zien wat Jordy bij O-I doet en waar hij vaak over vertelt.

Jordy: “Mijn vrienden waren nog nooit in de glasfabriek geweest en waren echt onder de indruk van het werk hier. Ik hoop dat meer jongeren de kans grijpen om hier te komen leren en werken.” Ruggenberg vult aan dat het zo leuk is om te zien dat ook steeds meer vrouwen binnen het bedrijf komen werken. Hij vertelt hierover: “Wel kiezen de vrouwen vaker voor het werken op de cold-end. Maar ik merk gewoon dat de belangstelling om hier te komen werken steeds breder is geworden.”

Aanmelden
Op 1 september begint de nieuwe opleiding. Op 28 augustus start de introductieweek waarbij de toekomstige leerlingen kennismaken met alle afdelingen. Op 1 september start de eerste cyclus van tien weken waarin de leerlingen kennis maken met het operatorwerk.

Ruggenberg: “Zo krijgen zij een mooie indruk over wat zij later gaan doen.” Geïnteresseerden in deze opleiding kunnen zich aanmelden door te mailen naar: Ton.Ruggenberg@o-i.com of recruitment.leerdam@o-i.com.

Mimi van Rossem 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Het wordt een feestelijke editie dit jaar.
Nieuws 10 uur geleden
Rommelmarkt in Everdingen viert 50-jarig jubileum: ‘Meer dan alleen een plek om spullen te kopen’
Beveiligingscamera's legden de twee verdachten vast.
Nieuws 7 mei, 10:50
Verdachten vuurwerkbom tijdens oud en nieuw op Europaplein Leerdam in beeld: politieonderzoek loopt
Meidenclinic LRC.
Sport 7 mei, 10:06
Meidenclinic bij LRC Leerdam een groot succes: 75 deelnemers genieten van voetbalmiddag
Afbeelding
Nieuws 7 mei, 09:49
Brandweerkorpsen Lexmond, Schoonrewoerd, Hagestein en Meerkerk oefenen samen

Advertenties uit de krant

Huizekamp op de Parkweg in Beesd met Adriaan Piek (l) en Georg Welker (r).
Nieuws 7 mei, 09:22
Wie redde Adriaan (12) bij beschietingen in Beesd?
Afbeelding
112 6 mei, 10:46
Fietsaccu ontploft bij New York Pizza in Leerdam
De Winkel van Sinkel.
Zakelijk 5 mei, 11:36
Winkel van Sinkel in Vianen sluit na bijna 40 jaar de deuren
Afbeelding
112 5 mei, 11:16
Slachtoffer van klap molenwiek in Hei- en Boeicop is 2-jarig meisje uit Kinderdijk
Dodenherdenking Vianen.
Nieuws 5 mei, 08:45
Stille tocht, twee minuten stilte en toespraak Sjors Fröhlich: dit was de Dodenherdenking in Vianen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen