Zo zou het plein bij de Grote Kerk eruit kunnen komen te zien. Let op: het is nog slechts een ontwerp.
Zo zou het plein bij de Grote Kerk eruit kunnen komen te zien. Let op: het is nog slechts een ontwerp. Foto: Presentatie ipv Delft

Dit zijn de plannen voor het centrum van Leerdam: ‘versteende’ binnenstad wordt groener

Nieuws

Leerdam - Meer groen, minder reclameborden en een duidelijkere looproute van het station naar het centrum en daar doorheen. Dat zijn de belangrijkste veranderingen die er in het centrum van Leerdam staan te gebeuren.

De gemeente organiseerde maandagavond in de Bethelkerk in Leerdam een bijeenkomst waarin de plannen voor de binnenstad werden gepresenteerd. Het was het vervolg op een bijeenkomst in juli van dit jaar. Ontwerpbureau ipv Delft liet toen ook al zien wat men van plan is, maar was nu weer een stapje verder.

‘Versteende’ binnenstad

Als gezegd moet groen een grotere rol gaan spelen. “Jullie hebben namelijk een prachtige historische binnenstad, maar hij is wel wat versteend”, aldus architect Winie Dijksterhuis van ipv Delft. De Fonteinstraat en Kerkstraat (en in het bijzonder het plein voor de Grote Kerk) zullen groener moeter worden door middel van onder andere planten, bomen en geveltuintjes. Ook zullen er bankjes komen. Het moet mensen het idee geven dat er iets te doen is en de nieuwsgierigheid opwekken om te gaan kijken.

Aanpassingen aan de straat

Die nieuwsgierigheid moet bezoekers meer door het hele centrum gaan leiden. Om dit te stimuleren worden er aanpassingen aan de straat gedaan. Waar het door de ligging van de straatstenen nu nog lijkt alsof de Kerkstraat de enige hoofdstraat is, moeten een aantal aanpassingen aan straat en stoep de Fonteinstraat hier ook bij betrekken.

Bovendien zijn er plannen om ook de Zuidwal bij de ontwerpen te betrekken. Ook die zou groener moeten worden en er zou bij restaurant het Veerhuys een trap naar boven moeten komen, zodat het makkelijker wordt om (vrij letterlijk) een rondje te lopen door de stad.

Doorkijk

Volgens Dijksterhuis is het ook belangrijk dat de doorkijk in de eerder genoemde straten wordt verbeterd. In de huidige situatie hebben veel winkels en ondernemers reclame-uitingen op straat staan, wat het zicht juist belemmerd. Dijksterhuis pleitte er dan ook voor dat die verdwijnen en winkels zorgen voor een aantrekkelijkere etalage.

De Leerdamse binnenstad is al grotendeels autovrij. De parkeerplekken die nog aanwezig zijn zullen worden verwijderd, hetgeen meer terrasruimte oplevert voor de Leerdamse horeca.

Waterafvoer

Het zal nog even duren voordat er daadwerkelijk iets van de veranderingen te zien zullen zijn in de Leerdamse binnenstad. Voordat men kan starten moeten er namelijk nog aanpassingen worden gedaan aan de waterafvoer. Hiervoor is de gemeente is gesprek met Stedin en Oasen, maar dit zijn langlopende trajecten. De gemeente gaat wel door met ipv Delft om de geplande aanpassingen verder concreet te maken. Inwoners worden op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Een oudere man kwam ten val.
112 8 uur geleden
Fietser gewond na val met de fiets op de Biezenweg in Hagestein
Kees Vermaat als Statenlid.
Nieuws 13 uur geleden
Kees Vermaat dient ontslag in als lid van de Provinciale Staten: ‘Ingewikkeld om te combineren met het wethouderschap’
Schapen scheren bij Hertenkamp Vianen.
Nieuws 14 uur geleden
90 bezoekers zien hoe schapen bij Hertenkamp Vianen worden geschoren
Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 16 uur geleden
Start aanleg voetpad Tuijnmanweg in Vianen: ‘Doen alles om de overlast te beperken’

Advertenties uit de krant

De locatie in het Laantje van Van Iperen.
Nieuws 16 jun, 15:57
Vervolgvragen over plannen in Laantje van Van Iperen: ‘Inwoners tijdig meenemen’
Afbeelding
Nieuws 16 jun, 09:40
Geitenkeuring in Lexmond op zaterdag 20 juni
Afbeelding
Nieuws 16 jun, 09:35
Basisschoolkinderen uit Ameide halen met sponsorloop ruim €16.000 op voor KiKa
De Molukse vlag.
Nieuws 15 jun, 19:41
Sjors Fröhlich voorstander van gebaar richting Molukkers: ‘En wanneer is een beter moment dan dit jaar?’
Wethouder Huib Zevenhuizen en een vrijwilliger op de nieuwe duo-fiets.
Nieuws 15 jun, 15:39
Twee nieuwe duo-fietsen voor Fietsmaatjes: ‘Prachtig initiatief’

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen