• Op het herfstfestijn zijn weer heerlijke Turkse hapjes te vinden.
• Op het herfstfestijn zijn weer heerlijke Turkse hapjes te vinden. Foto: Aangeleverd

Kleurrijk herfstfestijn bij Turkse moskee

Algemeen 1.019 keer gelezen

LEERDAM • De jongeren van de Turkse Anadolu-moskee aan de Tulpstraat in Leerdam organiseren zaterdag 7 en zondag 8 oktober een kleurrijk herfstfestijn. Rond de moskee zullen zo'n achttien kraampjes staan opgesteld. Het doel van het evenement: mensen laten kennismaken met de veelzijdige Turkse cultuur.

"Het is de eerste keer dat we dit herfstfestijn organiseren", zegt Burak Kutbe, één van de organisatoren van het evenement. "Het is voor mensen uit Leerdam en daarbuiten een heel mooie gelegenheid om kennis te maken met de Turkse cultuur."

Bijna de helft van de kraampjes is gevuld met typische Turkse lekkernijen en gerechten. Niet alleen de overbekende baklava, maar ook bijvoorbeeld gevuld druivenblad, döner, kebab, Ottomaanse hamburgers en kleurrijke gebakjes. De vrouwen en meisjes van de moskee bakken heerlijk Turks brood. Burak: "In de moskee organiseren we ook nog een sushi-workshop. Nu is sushi niet direct een Turks product, maar Turkse mensen zijn dol op rijst, net als de Chinezen." Naast overheerlijke Turkse gerechten kunnen bezoekers aan de beurs ook deelnemen aan een rondleiding door de moskee.

Het herfstfestijn is min of meer een voortzetting van de multiculturele beurs. Ook dat was een gelegenheid, bedoeld om mensen op een laagdrempelige manier kennis te laten maken met de moskee en om elkaars culturen van dichtbij te leren kennen. Burak: "De beurs werd gehouden aan het begin van de zomer. Dit keer hebben we bewust gekozen voor een evenement voor de herfst."

Rond de ramadan organiseerden de jonge meiden van de moskee eerder dit jaar een iftar-maaltijd, waaraan in totaal ongeveer 75 meiden tussen de 14 en 25 jaar deelnamen. Het was een geweldig succes. Insirah en Young Insirah zijn werkgroepen die zich onder meer inzetten voor jonge dames in hun ontwikkeling zodat ze een eigen identiteit vormen om actief mee te doen in de samenleving. Ook was er een eetbeurs voor het zieke jongetje Yigit, die leed aan een zeldzame vorm van kinderkanker. Burak: "We hebben toen veel geld opgehaald om Yigit te laten behandelen in Amerika."

De actieve jongeren van de moskee zitten echt boordevol nieuwe ideeën, benadrukt Burak. "Na deze herfstbeurs gaan we snel aan de slag om andere activiteiten te organiseren. Steeds met het doel om de verschillende culturen in Leerdam nader tot elkaar te brengen."

Het herfstfestijn duurt op zaterdag 7 oktober van 10:00 tot 20:00 uur en op zondag van 10:00 tot 18:00 uur. De entree is gratis.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De Viaanse kermis tijdens de Paardenmarkt in 2025.
Nieuws 9 mei, 07:01
Kermis komt naar Vianen in het Hemelvaartsweekend
Het wordt een feestelijke editie dit jaar.
Nieuws 8 mei, 07:00
Rommelmarkt in Everdingen viert 50-jarig jubileum: ‘Meer dan alleen een plek om spullen te kopen’
Beveiligingscamera's legden de twee verdachten vast.
Nieuws 7 mei, 10:50
Verdachten vuurwerkbom tijdens oud en nieuw op Europaplein Leerdam in beeld: politieonderzoek loopt
Meidenclinic LRC.
Sport 7 mei, 10:06
Meidenclinic bij LRC Leerdam een groot succes: 75 deelnemers genieten van voetbalmiddag

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 7 mei, 09:49
Brandweerkorpsen Lexmond, Schoonrewoerd, Hagestein en Meerkerk oefenen samen
Huizekamp op de Parkweg in Beesd met Adriaan Piek (l) en Georg Welker (r).
Nieuws 7 mei, 09:22
Wie redde Adriaan (12) bij beschietingen in Beesd?
Afbeelding
112 6 mei, 10:46
Fietsaccu ontploft bij New York Pizza in Leerdam
De Winkel van Sinkel.
Zakelijk 5 mei, 11:36
Winkel van Sinkel in Vianen sluit na bijna 40 jaar de deuren
Afbeelding
112 5 mei, 11:16
Slachtoffer van klap molenwiek in Hei- en Boeicop is 2-jarig meisje uit Kinderdijk

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen