• Annette, Jan en Lotte van Dijk.
• Annette, Jan en Lotte van Dijk. Foto: Dick Aanen

IJsboerderij De Oude Schuur van start

Algemeen

VUREN • Jan en Annette van Dijk zijn in een verbouwde schuur op hun boerenbedrijf aan de Poelweg 4 in Vuren een ijswinkel gestart: ijsboerderij de Oude Schuur.

De opening op Koningsdag was gelijk een knaller. Heel veel dorpsgenoten kwamen even langs om de zelfgemaakte lekkernij te komen proeven. De reacties op de Facebookpagina van De Oude Schuur waren razend enthousiast. De eerste bezoekers roemden de kwaliteit van het romige ijs. "Wat betreft kwaliteit kunnen we concurreren met fabrieksijs", zegt Jan heel trots.

De afgelopen weken is de boerderij grondig verbouwd. Jan en Annette kregen hulp aangeboden van familie, vrienden, bouwbedrijf Duym, René Tromp Electra en installatiebedrijf Jan Willem Goedhart.

Het ijs wordt ambachtelijk bereid in een moderne ijsmachine. Het romige, zachte ijs wordt op smaak gemaakt met natuurijke smaakmakers. Zoals bijvoorbeeld pistachenoten uit Italië, chocolade uit Venezula en vanille uit Madagascar.

Natuurlijk product
Het aanbod bestaat uit zestien verschillende soorten ijs. "Samen met de superverse en eiwitrijke melk leidt dat tot een heel natuurlijk product. Aan het ijs zijn geen kleur- of geurstoffen toegevoegd", zegt Jan van Dijk.

"De reden dat wij hier met de ijswinkel zijn gestart is een combinatie van dingen. In de melkveehouderij wordt het lastiger om een goede boterham te verdienen. Daarom zijn we dit erbij gaan doen. We zien het als een uitdaging. We zitten op een mooie locatie. Vlakbij het Lingebos, waar tijdens het warme weer veel mensen komen recreëren."

Fietsnetwerk

Annette denkt dat de ijswinkel aan de Poelweg snel genoeg bekend zal zijn bij de vaste klanten en bij de passerende toeristen en recreanten. Camping De Lievelinge is tijdens het seizoen vanaf één kant bereikbaar met de auto. En dat is een voordeel. "Dat betekent dat veel automobilisten een rondje om moeten rijden over de Poelweg. Dus halverwege kunnen ze even stoppen om een ijsje te kopen", zegt Annette. "Maar we hopen natuurlijk ook op toeristen die het gebied verkennen op de fiets. We zijn inmiddels aangemeld bij een speciale app van een fietsnetwerk."

Naast Annette zal ook dochter Lotte assisteren in de ijswinkel. Annette: "Het seizoen loopt in principe van april tot oktober. Maar als het in oktober mooi weer, dan blijven we gewoon nog wat langer open."

Openingstijden: dinsdag van 13:00 tot 18:00 uur, op woensdag en donderdag van 11:00 tot 18:00 uur, op vrijdag van 13:00 tot 20:00 uur en op zaterdag en zondag van 11:00 tot 18:00 uur. Op maandag gesloten.

Dick Aanen

Redacteur van Het Kontakt-Culemborgse Courant (+ HK-West Betuwe en HK-Tiel)

Laatste nieuws

Meneer en mevrouw Bouwmeester met burgemeester Sjors Fröhlich.
Nieuws 8 uur geleden
Meneer en mevrouw Bouwmeester uit Ameide vieren diamanten huwelijk
De woonwagen stond volledig in brand.
112 11 uur geleden
Woningbrand op woonwagenkamp in Asperen
EK mountainbiken in Zwitserland.
Sport 13 uur geleden
Isis Versluis herpakt zich na tegenslag op EK-mountainbiken met 20e plaats
Afbeelding
Nieuws 1 aug, 14:34
Wielrenner naar het ziekenhuis na aanrijding in op Diefdijk in Everdingen

Advertenties uit de krant

Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 31 jul, 17:30
Rioolschade ontdekt aan de Mijlweg in Vianen: ‘Afzettingen tot schade is gerepareerd’
De tijdelijke schoollokalen in Hoef en Haag.
Nieuws 31 jul, 15:00
Acht tijdelijke schoollokalen geplaatst in Hoef en Haag
reanimatie met gebruik van AED
Nieuws 31 jul, 13:18
Nieuwe AED voor Buitenstad in Vianen: gemeente kent subsidie toe voor buurtinitiatief
Rechtsboven de zwarte Toyota die in de vangrail belandde.
112 31 jul, 13:08
Aanrijding tussen vrachtwagen en auto op A2 bij Vianen
De Merwedebrug bij Gorinchem.
Nieuws 31 jul, 12:39
Aantal vrachtwagens over Merwedebrug gedaald met 90 procent, maar handhaving buitenlandse kentekens hapert

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen