
ChristenUnie VHL stelt scholen en zorginstellingen als locatie stembureau ter discussie
VIJFHEERENLANDEN • De ChristenUnie in de gemeente Vijfheerenlanden (VHL) vraagt zich af of het wijs is om straks bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer scholen en zorginstellingen te gebruiken als stembureau.
Die verkiezingen zijn pas op 17 maart 2021, maar de regering houdt nu al bij het organiseren van de verkiezingen rekening met de maatregelen die nodig zijn in verband met het coronavirus. Dit betekent dat het voor kiezers veilig moet zijn om te stemmen, dat het voor stembureauleden veilig moet zijn om hun werk te doen in de stemlokalen en dat het voor de gebruikers van het gebouw dat fungeert als stemlokaal geen onveilige situaties mag opleveren.
Voor het eerst zal er ook vervroegd stemmen mogelijk gemaakt worden De gemeente heeft hierin een belangrijke rol. In Vijfheerenlanden zijn 27 stembureaus, waarvan 8 op een onderwijslocatie (Calvijnschool, basisschool El Boukhari, De Rank, De Prenter, De Wiekslag, De Bijenkorf, School met de Bijbel en CBS Eben Haëzer) en 5 op een zorglocatie (Poort van West, Huis ter Leede, Present Emma, Hof van Batenstein en Open Vensters).
“Hoewel de coronamaatregelen per maand (en zelfs per week) verschillen, lijkt het raadzaam om bij de voorbereiding van de verkiezingen hier rekening mee te houden”, vindt fractievoorzitter Dico Baars van de ChristenUnie.
Op dit moment wordt bijvoorbeeld van scholen gevraagd zeer kritisch af te wegen in hoeverre de aanwezigheid van ouder(s)/ verzorger(s), vrijwilligers, stagiaires en/of (externe) professionals strikt noodzakelijk is. Indien scholen besluiten externen toe te laten dan zullen zij de gezondheidscheck moeten hanteren. Het is daarom volgens de ChristenUnie van groot belang om na te denken over de wijze waarop het aantal stemlocaties op peil kan blijven.
De fractie van ChristenUnie Vijfheerenlanden wil weten of de gemeente Vijfheerenlanden al met schoolbesturen en bestuurders van zorginstellingen in gesprek is om te bezien hoe de stembureaus op een veilige manier ingericht kunnen worden. Ook wil de partij weten of de gemeente per kern of wijk alternatieve locaties voor stembureaus in beeld heeft en of de inzet van een of meerdere mobiele stembureaus overwogen wordt.
-
Composthoop op Kasteeltuin Neerijnen omgezet
15:00
-
MO17 van VV Beesd zet sponsoren in het zonnetje
13:30
-
CDA Vijfheerenlanden brengt taart bij BOA’s
19 uur geleden
-
2 dagen geleden
5
-
2 dagen geleden
3
-
2 dagen geleden
7
-
Waterschap zet 10,8 miljoen euro apart voor klimaatadaptie
3 dagen geleden
1
-
4 dagen geleden
-
4 dagen geleden
-
Gratis online informatiebijeenkomst Mantelzorg VHL: ‘Tips bij de belastingaangifte’
5 dagen geleden
-
5 dagen geleden
-
5 dagen geleden
-
Eric Spaans over klimaatadaptatie: ‘Ik geloof dat het gaat lukken’
6 dagen geleden
-
6 dagen geleden
11
-
D66 Vijfheerenlanden in gesprek met kandidaat Tweede Kamerleden
6 dagen geleden
-
Voetbalvereniging Rhelico uit Rumpt pakt flink uit
7 dagen geleden
-
Scholen Beesd sneller onder één dak
7 dagen geleden
-
1500e glasvezel-aansluiting gerealiseerd bij Voetbalvereniging Everstein
7 dagen geleden
-
Zorgen bij VHL Lokaal over tekort aan boa’s
7 dagen geleden
-
Voetbalclinics jeugd Leerdam Sport’55
7 dagen geleden
1
-
7 dagen geleden
1
-
advertorial Revalidatie na Covid-19 bij Praktijk de Wiel
8 dagen geleden
1
-
Cor en Maaike Haag uit Leerdam 70 jaar getrouwd
8 dagen geleden
35
-
Inschrijven voor gratis cursus Politiek Actief in West Betuwe
8 dagen geleden
Nieuwsoverzicht
-
Composthoop op Kasteeltuin Neerijnen omgezet
15:00
-
MO17 van VV Beesd zet sponsoren in het zonnetje
13:30
-
CDA Vijfheerenlanden brengt taart bij BOA’s
19 uur geleden
-
Hekwerk Glaspark Leerdam vernield, daders staan op camerabeelden
2 dagen geleden
5
Laatste 112
Laatste sport
Meest gelezen

