Afbeelding

Obs Kortland opent eigen schoolbibliotheek

Algemeen

KRIMPEN A/D IJSSEL • Om het leesplezier te bevorderen en kinderen te stimuleren om meer te lezen heeft obs Kortland in Krimpen aan den IJssel sinds deze week een bibliotheek op school.

Micha Weerheim uit groep 8, voorleeskampioene van Krimpen én Capelle, mag deze woensdagochtend op symbolische wijze de schoolbibliotheek openen. Dat doet zij door onder toeziend oog van haar medeleerlingen, ouders en onderwijswethouder Lex Hofstra een rood lint door te knippen. Hierna zingen de kinderen op het plein een speciaal geschreven ‘bieblied’. Directeur Charles Impens krijgt nog een cadeautje uitgereikt: een bordje met daarop Bibliotheek op School. Het bordje komt aan de buitenmuur van de school te hangen. 

Frontaal

Net na de opening staan de kinderen te dringen om een kijkje te nemen in de schoolbibliotheek. Die is te vinden op de  eerste verdieping van het schoolgebouw. In grote oranje kasten staan honderden boeken, veelal frontaal gepresenteerd. Dat is volgens bibliotheekconsulente Anke van der Neut bewust gedaan. “Als je de voorkant laat zien, zijn kinderen geneigd ze eerder te pakken. Een mooie voorkant nodigt immers uit om te lezen.”

De schoolbibliotheek is het resultaat van een samenwerking die obs Kortland is aangegaan met de plaatselijke bibliotheek. Die levert een gevarieerde collectie boeken die is afgestemd op de leesinteresses van de kinderen. En de collectie blijft actueel, verzekert leerkracht Anja Boudestijn. “Elk jaar gaat tien procent van de boeken eruit en komen er weer nieuwe boeken voor in de plaats. Zo hebben wij altijd de beschikking over een goede collectie.” 

Taalontwikkeling

Bibliotheek op School is een landelijke aanpak voor het basisonderwijs, waarin bibliotheken en scholen structureel samenwerken aan taalontwikkeling, leesbevordering en mediawijsheid. Een belangrijk doel is om het leesplezier te vergroten. Dat is nodig omdat kinderen tegenwoordig minder tijd aan lezen besteden. Ze kijken in hun vrije tijd liever televisie of spelen spelletjes op de computer. Zonde, zegt Boudestijn. “Want lezen is leuk en ook goed voor je. Kinderen die meer lezen, zijn beter in taal.”

Toevallig 

Obs Kortland is de eerste basisschool in Krimpen aan den IJssel met een eigen bibliotheek. Dat is niet geheel toevallig. “Onze directeur Charles Impens werkte op De Octopus in Capelle aan den IJssel toen daar de allereerste schoolbibliotheek open ging”, vertelt Boudestijn. “De ervaringen daar waren zo positief dat hij er ook eentje op onze school wilde realiseren. En dat is gelukt!” Overigens heeft ook de locatie aan de Jozef Israëlsstraat een bibliotheek.

Een team bevlogen biebmoeders gaat de bibliotheek runnen. Kinderen kunnen iedere week een kijkje komen nemen om in de collectie te grasduinen. Ze zijn ook meteen lid van de bibliotheek. Dat biedt ze de mogelijkheid om ook buiten schooltijd boeken te lenen in de bibliotheek in De Tuyter.  

Floris Bakker

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De gekantelde vrachtwagen.
112 4 uur geleden
Vrachtwagen gekanteld op N210 bij Krimpen aan de Lek
Marjolein Vink namens Bibliotheek Krimpenerwaard: ‘Iedereen kent wel mensen die moeite hebben met taal, rekenen of de computer’.
Nieuws 5 uur geleden
‘Zie jij het?’ vraagt aandacht voor mensen die moeite hebben met taal en computer
Vlnr: Jasper Hoek (directeur DUS bv), Martin van Cappellen (bedrijfsleider Van Wijnen Stolwijk) en Mira Groeneveld (projectleider Bouwcollege Wielewaal).
Zakelijk 5 uur geleden
DUS bv uit Schoonhoven stapt in Bouwcollege Wielewaal
Afbeelding
Nieuws 5 uur geleden
Schoonhovens band Square One wint dubbele prijs

Advertenties uit de krant

Ronald Snijders komt naar Het Kwartier met zijn nieuwe show 'Leven met humor'.
Nieuws 7 uur geleden
Het Kwartier in Stolwijk start kaartverkoop voor nieuw theaterseizoen
Afbeelding
Nieuws 8 uur geleden
Mobiele padelbaan: Krimpenerwaard College haalt sport naar het schoolplein
Eén van de drempels op de dijk.
Nieuws 9 uur geleden
Verkeersdrempels op IJsseldijk zorgen voor valpartijen, CDA wil uitleg
Afbeelding
Nieuws 12 uur geleden
Krimpen helpt inwoners de weg vinden naar sport en bewegen
Afbeelding
Nieuws 18 jun, 15:10
Ria Boere geridderd na twintig jaar wethouderschap

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen